У Бангладеш зникне запис «незаймана» з свідоцтв про шлюб

Раніше перед весіллям жінки повинні були позначати свій «статус»

Верховний суд Бангладешу постановив, що в свідоцтвах про шлюб повинна зникнути графа «незаймана», повідомляє The Guardian. Раніше наречена повинна була вибирати один з трьох варіантів в документі: «незаймана», «вдова» або «розлучена». Тепер же цей пункт замінять на «неодружений» - нововведення має вступити в силу в жовтні.

У свідоцтвах про шлюб цей термін з'явився ще в 1961 році. Активісти виступали проти, називаючи його «принизливим і дискримінаційним» і вважаючи, що він «порушує недоторканність приватного життя жінки».

У 2018 році ВООЗ і Управління Верховного комісара ООН з прав людини зажадали припинити тестування жінок на цноту, заявивши, що це «недоцільно з медичної точки зору, часто болісно, принизливо».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, таку процедуру прийнято проводити, щонайменше, в двадцяти країнах. При цьому «невинність», за словами фахівців, це не медичний або науковий термін, а швидше «соціальна, культурна і релігійна концепція, що відбиває гендерну дискримінацію по відношенню до жінок і дівчаток».

«Громадські очікування, пов'язані з тим, що дівчатка і жінки повинні залишатися" незайманими "(тобто не мати в минулому проникаючих статевих актів), засновані на розхожих уявленнях про те, що жіноча сексуальність повинна бути обмежена рамками шлюбу. Це уявлення завдає шкоди жінкам і дівчаткам в глобальних масштабах», - заявляють у ВООЗ.

Нагадаємо, що найчастіше під невинністю мають увазі цілісність гімена (або пліви), який нібито обов'язково травмується під час статевого акту.

Про секрети здоров'я і молодості читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Полтава: Де побувати, що скуштувати, за що любити

- Іван Котляревський – це явище дивовижне....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Американцы спаслись с вершины водопада с помощью письма в бутылке

Кертис Уилсон, его подруга и 13-летняя дочь решили отметить День отца на природе....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Меган Маркл запустила лимитированную коллекцию женской одежды для собеседований

Герцогиня Сассекская Меган Маркл представила линию одежды Smart Set для женщин, которые ищут работуЦель проекта — помочь женщинам чувствовать себя уверенно во время ....

Загрузка...
Загрузка...