Поиск

У Бангладеш зникне запис «незаймана» з свідоцтв про шлюб

Раніше перед весіллям жінки повинні були позначати свій «статус»

Верховний суд Бангладешу постановив, що в свідоцтвах про шлюб повинна зникнути графа «незаймана», повідомляє The Guardian. Раніше наречена повинна була вибирати один з трьох варіантів в документі: «незаймана», «вдова» або «розлучена». Тепер же цей пункт замінять на «неодружений» - нововведення має вступити в силу в жовтні.

У свідоцтвах про шлюб цей термін з'явився ще в 1961 році. Активісти виступали проти, називаючи його «принизливим і дискримінаційним» і вважаючи, що він «порушує недоторканність приватного життя жінки».

У 2018 році ВООЗ і Управління Верховного комісара ООН з прав людини зажадали припинити тестування жінок на цноту, заявивши, що це «недоцільно з медичної точки зору, часто болісно, принизливо».

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, таку процедуру прийнято проводити, щонайменше, в двадцяти країнах. При цьому «невинність», за словами фахівців, це не медичний або науковий термін, а швидше «соціальна, культурна і релігійна концепція, що відбиває гендерну дискримінацію по відношенню до жінок і дівчаток».

«Громадські очікування, пов'язані з тим, що дівчатка і жінки повинні залишатися" незайманими "(тобто не мати в минулому проникаючих статевих актів), засновані на розхожих уявленнях про те, що жіноча сексуальність повинна бути обмежена рамками шлюбу. Це уявлення завдає шкоди жінкам і дівчаткам в глобальних масштабах», - заявляють у ВООЗ.

Нагадаємо, що найчастіше під невинністю мають увазі цілісність гімена (або пліви), який нібито обов'язково травмується під час статевого акту.

Про секрети здоров'я і молодості читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі

Комментарии