Пошук
Хто має право отримувати пенсії по втраті годувальника
Читать на русском

Отримувати пенсії у зв'язку з втратою годувальника мають право недієздатні члени сім'ї. Однак виплати залежать від того, чи був у померлого страхового стажу.

Про це пише " Пенсійний кур'єр " у відповідь на питання читачів:

Чи буду я мати право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника за померлого батька, якщо його трудова книжка втрачена? Пенсію він не отримував.

Як відзначають експерти, розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника залежить від страхового стажу та заробітку годувальника. Згідно зконодавством, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності (від 1 до 15 років в залежності від віку, в якому настала смерть годувальника).

У разі смерті пенсіонера внаслідок поранення, каліцтва, контузії або інших ушкоджень здоров'я, отриманих під час участі в масових акціях громадського протесту в Україні з 21.11.2013 по 21.02.2014 за євроінтеграцію і проти режиму Януковича (Революції Переваги), незалежно від тривалості страхового стажу . Дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Непрацездатними членами сім'ї є діти померлого годувальника (в тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника), що не досягли 18 років або старше, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

Крім того, діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, мають право на пенсію до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Відповідно до статті 37 Закону пенсія у зв'язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї призначається в розмірі 50% пенсії за віком померлого годувальника, обчисленого відповідно до статей 27-28 закону.

Шмигаль спрогнозував "кінець пенсій". Чи можуть українці убезпечити свою старість
Топ

Шмигаль спрогнозував "кінець пенсій". Чи можуть українці убезпечити свою старість

12:57, 05.10.20
Читайте також:

Коментарі