Пошук

В Україні створили інтерактивну карту місць, де росте амброзія

Період цвітіння амброзії – з середини липня до перших заморозків

Одеські активісти створили інтерактивну карту ділянок, де росте амброзія – один із найагресивніших алергенів.

Про це пише Хмарочос.

На мапі позначено локації з амброзією та місця, вже очищені від рослини. Зареєстровані користувачі можуть завантажувати фотографії місць із амброзією через Facebook.

У липні науковці зареєстрували на сайті електронних звернень Київради петицію з вимогою зупинити розповсюдження амброзії в Києві. Зокрема, пропонують розробити стратегію боротьби з цією рослиною та щосезону скошувати зарості у період до цвітіння та за місяць після цього.

Вчені пишуть, що амброзія потрапила до України з Північної Америки у 1920-1930-ті роки. Наразі інвазія перебуває в активній фазі, і Київ є потужним транспортним вузлом.

Період цвітіння амброзії – з середини липня до перших заморозків. У цей час рослина здатна утворювати величезну кількість насіння, що й забезпечило їй можливість швидко розширювати свій ареал.

Алергію викликають білки, які містяться в пилку амброзії. Вони можуть спровокувати не лише сильну імунну – алергічну – реакцію, але й астму.

На невеликій площі амброзію можна вирвати руками з корінням. «Київзеленбуд» викошує амброзію або обробляє гербіцидом «Стоп-амброзія», виготовленим на основі природного мінералу бішофіту. Запевняють, що оброблена рослина стає неалергенною і нефертильною, тобто її насіння не здатне розмножуватись. Очищені ділянки засівають газонними травами.

Нагадаємо, на початку липня Міністерство охорони здоров’я опублікувало проєкт змін до санітарних норм.

Про секрети здоров'я і молодості читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі

Комментарии