Поиск

Селфі з тваринами може спричинити їм стрес, - вчені

Селфі з дикими тваринами може зашкодити їм та спричинити стрес.

Такого висновку дійшла група науковців у Новій Зеландії.

Директор програми управління дикими тваринами університету Отаго професор Філіп Седдон зазначив, що звичка робити селфі з представниками дикої природи є «страшною практикою», бо такі дії завдають тваринам як фізичний, так і емоційний стрес.

«Проблема селфі з тваринами полягає в тому, що зображення часто з’являються без будь-якого контексту. Тому навіть якщо повідомлення під фото сприяє збереженню видів чи певній програмі, це повідомлення втрачається, і люди бачать лише те, що хтось обіймає пінгвіна, і хочуть зробити так само», − заявив професор.

Численні селфі можуть завдати диким тваринам значної шкоди: від емоційного потрясіння та пауза в харчуванні до падіння рівня народжуваності.

Дослідники Всесвітнього товариства захисту тварин після аналізу селфі з дикими тваринами, у звіті за 2017 рік вказали, що за 3 роки (з 2014-го) кількість фото із представниками дикої природи збільшилась на 292%. При цьому 40% селфі експерти назвали шкідливими − на них люди обіймають або тримають тварину у руках, що є неприпустимою взаємодією із представником дикої природи.

«Хорошим» селфі з дикою твариною експерти називають таке фото, де немає контакту з людиною і де тварину при цьому не тримають у неволі.

Про последние достижения в мире науки и техники читайте в разделе #Х-Files на Соцпортале.

Комментарии