Поиск

Зеленський обіцяє кримським татарам автономію – Джемілєв

Джемілєв розповів ЗМІ про домовленості із президентом. За його словами, той внесе у Раду законопроект щодо автономії Криму

Президент України Володимир Зеленський планує внести в Раду законопроект про створення кримськотатарської автономії. Про це заявив лідер кримських татар Мустафа Джемілев в ефірі ATR, пише ZN.

Він вважає, що на даний момент "в країні благополучна обстановка" для такого рішення. А тому, якщо президентська партія і сам президент підтримають законопроект, то, можливо, що він пройде в Раду.

9 серпня в Міжнародний день корінних народів світу відбулася розмова лідера кримських татар із президентом України Володимиром Зеленським.

Джемілєв запевнив, що Зеленський готовий скликати конституційну комісію, щоб розглянути підготовлені поправки до 10-ї глави Основного Закону країни, і вже після цього винести законопроект на розгляд Верховної Ради. Однак говорити, чи набере цей документ необхідні 300 голосів, поки рано.

"Ми повідомили (президента - ред.), що робоча група закінчила роботу, і справа за тим, щоб подати (законопроект - ред.) у Верховну Раду. Зараз сприятлива ситуація в країні, велика фракція, і якщо буде воля президента, то прохідність цього законопроекту дуже перспективна. Ми побачили готовність самого президента, і якщо він зможе донести свою точку зору - за винятком деяких груп, які є в "Слуги народу", - то буде так, як скаже президент", - заявив в ефірі.

Нагадаємо, що у травні 2017 року була створена робоча група з напрацювання пропозицій змін і доповнень до Конституції України щодо Автономної республіки Крим. У квітні 2018 року робоча група завершила работу над поправками та прийняла текст змін і доповнень.

Раніше заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров пояснив, що створення кримськотатарської автономії і закріплення за кримськими татарами статусу корінного народу України надасть Києву додаткові аргументи для повернення Криму.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии