Поиск

Зареєстрований законопроект про гарантії "зеленого" тарифу власникам СЕС

Законопроект №103157, вже у ВР. Він захищає інтереси власників домашніх геліоелектростанцій. Це йде в розріз реформуванню енергоринку, що лоббіює ДТЕК Ахметова.

олігархи України

Члени парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Лев Підлісецький, Олександр Домбровський, Ольга Белькова, Олексій Рябчин зареєстрували законопроект №103157, що захищає інтереси власників домашніх сонячних електростанцій (дСЕС), у тому числі побудованих на землі.

Документ, зареєстрований 3 червня, узагальнив попередні версії законопроектів, що з'явилися у травні.

Коментуючи цей документ, в Союзі активних споживачів і проз’юмерів зазначили, що його прийняття дозволить отримувати "зелений" тариф для наземних дСЕС потужністю до 30 кВт незалежно від місця їх розміщення.

При цьому ставка "зеленого" тарифу для дСЕС залишається незмінною (раніше передбачалося її зниження на 10%) - 18 євроцентів за кВт-год.

Нагадаємо, проблема надання тарифу для наземних дСЕС (не тільки для майбутніх, а й уже побудованих) виникла після прийняття закону про "зелені" аукціони для інвесторів поновлюваних джерел енергії "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії "(2712-VIII), опублікованого 21 травня.

Законодавчим актом система держпідтримки об'єктів альтернативної енергетики у вигляді "зеленого" тарифу на відпуск е/е замінюється системою аукціонів, у рамках якої підтримку держави буде отримувати інвестор, який запропонував найменший тариф на е/е, вироблену об'єктом.

При цьому для домашніх СЕС закон ввів нову умову отримання "зеленого" тарифу - установку СЕС до 50 кВт на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах (раніше було - 30 кВт без обмежень місця розташування).

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии