ДТЕК скуповує: повна монополізація енергогалузі?

ДТЕК монополізує енергопостачальну галузь. На цей раз Ахметов викупив у росіян АТ "Одесаобленерго" та ПрАТ "Київобленерго".

Ахметов

ДТЕК розробила "реформу" енергогалузі, яку в парламенті лоббіюють депутати. В результаті, вже з середини літа ціни на електрику для населення знову зростуть.

Компанія розробляє програму розвитку електричних мереж у Київському і Одеському регіонах. Мета - підвищення якості та надійності розподілу електроенергії, поліпшення клієнтських сервісів.

Обидві компанії опублікували оголошення в ЗМІ про відкликання з 17 травня раніше виданих довіреностей.

Крім того "Одесаобленерго" 16 травня повідомило в системі розкриття НКЦПФР, що пакет акцій у власності ТОВ "ДТЕК Нафтогаз" 10 травня зріс із 16,773013% до 68,29488% статутного капіталу. Максимальна ціна, за якою ДТЕК купував акції за останні 12 місяців, становила 3,13 грн за штуку, йдеться у документі.

Згідно зі звітом "Одесаобленерго", на початок 2019 року найбільшими акціонерами компанії були ТОВ "ВС Енерджі Інтернешнл Україна" - 32,522649%, VS Energy International NV (Нідерланди) - 17,983159%, "Київобленерго" - 9,253295% і держава - 25%.

У січні "ДТЕК Нафтогаз" став власником 16,77% акцій, VS Energy International NV збільшив свою частку до 51,52%, а VS Energy International NV і "Київобленерго" вийшли з числа акціонерів.

Загальна кількість акцій "Одесаобленерго" - 608 млн 495,56 тис. штук.

У холдингу зазначили, що за час своєї роботи він інвестував у бізнес із дистрибуції електроенергії на понад 300 млн дол.

У ДТЕК вважають свої розподільні компанії у Києві, Дніпропетровській і Донецькій (на підконтрольних територіях) областях, одними з найбільш ефективних і надійних у країні. Зокрема, час непланових відключень споживачів у них на 30-70% менше середнього (без урахування прифронтових територій), а втрати електроенергії майже вдвічі нижче, заявили у холдингу.

Програма розвитку електричних мереж у Київській та Одеській областях буде сфокусована на системній цифровізації управління інфраструктурою, підвищенні надійності електропостачання та якості обслуговування клієнтів, розповіли у ДТЕК.

У прес-службі з посиланням на генерального директора ДТЕК Мережі Івана Гелюх відзначили, що національний регулятор НКРЕКУ контролює роботу операторів системи розподілу, накладаючи на них зобов'язання про безумовне надання доступу до мережевої інфраструктури будь-якому постачальнику електроенергії.

Гелюх сказав:

Таким чином, концентрація нових активів компанією ДТЕК не обмежує клієнтів у ринковій можливості самим вибирати, у кого їм купувати електроенергію. Сьогодні ринок постачання електроенергії клієнтам повністю конкурентний, і ДТЕК підтримує розвиток цієї конкуренції.

За його словами, для спрощення підключень до електромереж в кожному регіоні ДТЕК створив спеціальні департаменти за новими підключень і оптимізації внутрішніх процесів. В результаті, наприклад, в Дніпрі за минулий рік вдалося підключити в 2,5 рази більше нових клієнтів до електромереж - майже 8 тис.

"Одесаобленерго" за підсумками 2018 року скоротило чистий прибуток в 5,3 рази в порівнянні з 2017 роком - до 0,94 млн грн, а його виручка збільшилася на 11,2% - до 8 млрд 425,387 млн грн.

"Київобленерго" у 2018 році збільшило чистий прибуток на 6,8% - до 233,16 млн грн, а його виручка зросла на 18% - до 9 млрд 470,99 млн грн.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет на засіданні 25 квітня дав дозвіл компанії ТОВ "ДТЕК Нафтогаз" на придбання у групи російських бізнесменів "VS Energy" акцій "Київобленерго" і "Одесаобленерго" в розмірі, що забезпечує контроль понад 50% в обох підприємствах.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Поработать с National Geographic. Украинский фотограф рассказывает о своем опыте

Расскажи, как ты сделала эту фотографию? Спустя 4 года я понимаю, что эта фотография, как и большинство снимков об этой девушке, это своего рода рефлексия....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Внаслідок обвалу у піщаному кар’єрі загинув хлопчик

Після школи двоє братів-двійнят пішли гратися до піщаного кар’єру....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Европе запретили одноразовую посуду

Одноразовые пластиковые изделия будут запрещены к использованию на территории Европейского Союза....

Загрузка...
Загрузка...