Пошук

Вчені розповіли, чому може змінитися регулярність гроз

На думку деяких вчених надмірні викиди парникових газів можуть змінити регулярність виникнення гроз.

Вчені розповіли, чому може змінитися регулярність гроз

Про це повідомляють cikavosti.com, передає Соцпортал.

Регулярність гроз, які частіше виникають влітку в післяобідній час, може змінитися. Цього, як показало нове дослідження, сприяють кліматичні сценарії зі збільшенням викидів парникових газів.

Фахівці змоделювали погоду в північній Франції, Західній Німеччині, а також низці регіонів Нідерландів, Бельгії та Люксембургу в умовах змін клімату, що спостерігаються сьогодні.

Грози виникають внаслідок атмосферної конвекції, яка є результатом атмосферної нестабільності через взаємодії повітряних шарів з різними температурними показниками.

Це провокує появу купчастих хмар і посилення вітру, а волога в деяких шарах атмосфери може стати причиною грози.

Зазвичай подібний ефект спостерігається в післяобідній час, але в умовах потепління кількість ранкових і нічних штормів зі зливами та блискавками на території Західної Європи може різко збільшитися.

Дослідження показало, зміна нестабільності в атмосфері, різкіше проявляється при великих викидах парникових газів, не відбиває інтенсивність гроз.

Проте фахівці попереджають про можливість частих екстремальних штормів, які народжуються внаслідок погіршення клімату, в різних куточках Землі.

Про наукові відкриття читайте в в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии