Пошук

У Варшаві відбувся показ документального фільму про війну на Донбасі

Картина “Невидимий батальйон” про війну Росії проти України і українських жінок на цій війні.

В Українському домі у Варшаві показали документальний фільм “Невидимий батальйон” про війну Росії проти України й українок на цій війні. Подивитися картину прийшли десятки поляків та українців. Після завершення майже двогодинного фільму глядачі змогли поспілкуватися з учасницями війни на сході України.

“Чим важливий цей фільм для Польщі, та усіх держав, що поруч з нами, це те, щоб через наші особисті історії люди зрозуміли, що ми - прості люди. Кожен з нас не був готовий йти на війну, ми не мали до того спеціальної освіти, а були простими людьми - фінансистами, кравчинями, студентами, і пішли на війну, оскільки Батьківщина потребувала захисту”, - поділилася думками із журналістами УКРІНФОРМ старший солдат запасу, одна з координаторок Жіночого ветеранського руху Ляна Кромбет, яка до війни працювала у банківській сфері.

Жінка упевнена, що саме кіно зможе краще донести інформацію до європейців про ситуацію на Сході України.

Вона додала: важливо знати ворога в обличчя, а такі фільми допомагають це робити.

Також захід відвідали доброволець медичного батальйону “Госпітальєри”, журналістка і письменниця Олена Максименко, колишній військовослужбовець 72-ї бригади ЗСУ Валентина Безсонова, колишні учасники війни на сході України Віктор Кривоносов та Максим Назарук.

Учасниці російсько-української війни після перегляду фільму поділилися своїми поглядами на роль жінок у цій війні, а також розповіли, з якими проблемами їм довелося зіткнутися і, найголовніше - як після війни проводиться адаптація жінок до мирного життя. Зокрема, вони зазначили, що зараз проходять соціально-адаптаційні табори для побратимів з війни, є багато точкових ініціатив як на державному рівні, так і на волонтерсько-громадському рівні. При цьому, активісти шукають кращу формулу проведення такої реабілітації, вивчаючи досвід країн НАТО.

Документальний фільм “Невидимий батальйон” показує долю шести жінок, які залишили мирне життя і пішли на фронт, з якими труднощами і переживаннями вони там зіткнулися і як вони проходили адаптаційний період після повернення до мирного життя.

Показ фільму організував Варшавський Євромайдан за підтримки і сприяння українського фонду “Наш Вибір” та Посольства України в Польщі.

Під час польського туру фільм “Невидимий батальйон” вже показано у Кракові та Варшаві, а також плануються покази у Гданську та Вроцлаві.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.укр.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі # Х-Files на Соцпорталі. А також читайте:

Комментарии