У Данії археологи знайшли сотні загадкових каменів з орнаментом

  1. Главная
  2. Архив
  3. X-Files
  4. У Данії археологи знайшли сотні загадкових каменів з орнаментом
15:21, 23.12.17
Science Alert

На данському острові Борнхольм виявили понад 300 різьблених каменів часів кам'яного століття.

Вироби знайшли в Васагарді, в південній частині Борнхольму. Передбачається, що тут було святилище, де поклонялися Сонцю, пише Science Alert.

Камені знайшли в районі ймовірного святилища, яке використовувалося в епоху неоліту, в період від 3500 року до н.е. до 2700 року до н.е. Оскільки входи в древній комплекс відповідають точкам сонцестояння, дослідники припускають, що він був вежею, що служить для поклоніння Сонцю.

Різьблені камені, які знайшли археологи, були оброблені з одного боку, приблизно 5000 років тому. Більшість з них мають лінії, які виходять з центру, як промені Сонця. Проте, точне призначення каменів залишається загадкою.

-Це питання на мільйон доларів. Неможливо точно знати, для чого люди їх використовували, - говорить Ларс Ларссон, почесний професор Лундського університету в Швеції.

Деякі вчені вважають, що сонячні камені могли використовуватися для похоронних обрядів. Багато з них були знайдені в ямах, які, імовірно, служили тимчасової могилою.

Згідно з іншими гіпотезами, камені могли служити грошима, які стягувалися за вхід в храм, або використовувалися для розрахунку, або для релігійних обрядів, або ж древні люди носили їх як амулети або талісмани. Проте, загадка поки не вирішена.

Як повідомляв Соцпортал, вчені випадково створили самовідновлювальне скло.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости