Поиск

Розробники створили унікальну камеру для пошуку екзопланет

Науковці створили унікальну фотокамеру, яка призначена для знімків екзопланет. Технологія нового пристрою дозволить фіксувати навіть тьмяні планети. Про це повідомляє Popular Mechanics.

Фотокамера DARKNESS – це скорочення, повністю новий апарат називається "Dark-speckle Near-infrared Energy-resolved Superconducting Spectrophotometer", що можна перекласти як "Надпровідниковий спектрофотометр ближнього інфрачервоного діапазону з роздільною здатністю за енергією для чорних плям".

Ця камера фіксує шум і темновий струм, невеликі електричні потоки, які йдуть через фоточутливі пристрої. Разом такі елементи зазвичай викликають помилки, але DARKNESS, яку в Берклі вже назвали "найбільшою надпровідниковаю камерою в світі", робить тисячі кадрів в секунду, причому без всяких помилок. З такою чіткістю вчені можуть визначити довжину хвилі і час прибуття кожного зафіксованого їй фотона.

-Така технологія дозволить нам фіксувати навіть тьмяні планети. Ми сподіваємося досягти меж фотонного шуму, що дозволить нам побачити планети в 100 мільйонів разів тьмяніше зірок. Більш того, така технологія прокладає шлях для наступного покоління телескопів,– зазначив один з творців камери, вчений з Каліфорнійського технологічного інституту Дмитро Мавет.

Як повідомляв Соцпортал, вчені знайшли планету, яка може бути жилою.

Комментарии