Поиск

Поліція та прокуратура зняли з розшуку Іванющенка

Аваков по поданню Одеської прокуратури зняв з розшуку екс-депутата від ПР та кримінальника, по версії слідства, Юрія Іванющенка. Тепер він може повернутись в Україну.

Юрій Іванющенко

Юрія Іванющенка зняли з розшуку з 27 червня 2019 року, оскільки надійшли документи з прокуратури.

Міністерство внутрішніх справ зняло з розшуку колишнього депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка, передає Кореспондент.

У Національній поліції підтвердили, що Іванющенко знятий з розшуку на підставі інформації з прокуратури Одеської області.

Про це розповів спікер Нацполіції Ярослав Тракало*

На початку червня ми отримали постанову прокуратури області про закриття кримінального провадження щодо зазначеного громадянина. Згідно із законом це автоматично тягне за собою внесення змін до розшукових баз і зняття з розшуку.

Водночас, за словами правоохоронців, вони дізналися про нібито скасування закриття кримінального провадження стосовно Іванющенка:

20 червня ми надіслали запит у прокуратуру Одеської області і в Генеральну прокуратуру на перепідтвердження. 25 червня прокуратура Одеської області надіслала офіційний документ (копію постанови), в якому зазначено про ухвалене рішення про закриття кримінального провадження у зв'язку з відсутністю складу злочину в діях цього громадянина.
Відповідно, 27 червня картка розшуку була припинена на підставі первинних, а також перепідтверджувальних документів про закриття провадження.

У поліції зазначили, що можуть відновити розшук в разі отримання нового доручення і відповідної постанови прокуратури.

У прокуратурі Одеської області повідомили, що закрили справу проти Іванющенка в квітні. Серед причин прокуратура назвала скасування Конституційним судом статті про незаконне збагачення, а також зобов'язання судів закрити справу в тій частині, яка стосувалася "рейдерства" одеського ринку.

Іванющенко інкремінували "незаконне збагачення" на 72 млн швейцарських франків (82 млн доларів) і заволодіння 170 млн гривень державних коштів, отриманих Україною від продажу квот Японії на викиди парникових газів за Кіотським протоколом.

У 2017 році Європейський суд зняв санкції, введені ЄС щодо Іванющенка, з-за невідповідності поданих матеріалів українською стороною.

Про кримінальні новини з усього світу читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии