Поиск

Лицарський турнір: "Кубок Ольвії" пройшов в Миколаїві

Миколаїв став середньовічним містом. У вихідні в Чорноморському місті пройшов турнир лицарів "Кубок Ольвії".

Середньовічний бій – контактний вид спорту. Андрій Ніщук почав займатися ним лише півтора року тому. Раніше грав в американський футбол. Розповідає – навички блокування, вміння триматися на ногах під час ударів дуже допомагає у турнірі. Спортсмен вже навіть встиг узяти участь у чемпіонаті світу кілька тижнів тому. Там його команда здобула золото.

Розповідає учасник фестивалю.:

Я танкую. Тобто, я намагаюся взяти на себе двох-трьох, щоб вони мене били, поки інші займаються зняттям інших.

Лицарські обладунки стилізовані під середньовічні, але зроблені вже із сучасних матеріалів – сталі та титану. Утім важать вони від 25 до 45 кілограмів. Зброя теж справжня, хіба що – не загострена. Але коли у шолом вдаряє шестикілограмова сокира, треба мати неабияку витримку, щоб встояти на ногах, зізнаються сучасні лицарі. Тож тренуються чи не щодня.

Пояснює фестивальник Богдан Полковенко:

Тренування проходять без обладунку. У м’якому обладунку, який імітує. Ми займаємось як фехтуванням, так і загальною фізичною підготовкою, розминкою. Залізо у залі тягаємо. Щоб збільшити м’язи. Це все потребує гарної фізичної активності.

Бугурт – найбільш видовищний бій. У ньому змагаються групами 15 на 15. Для перемоги необхідно звалити суперника на землю.

За дотриманням правил спостерігають судді. Щойно останній супротивник падає – бій зупиняють. Спортсмени зізнаються, насправді, все не так травматично, як має вигляд. Утім, синці, подряпини, а іноді й переломи – цілком звичні травми у середньовічному бою.

Коментує організатор фестивалю Василь Цимбал:

Отже історичний середньовічний бій, або середньовічний бій – це повноконтактний лицарський спорт. Повноконтактні лицарські бої. В яких є фехтування, в яких є крос фіт, в яких є боротьба. Ви самі бачите, що використовуються дуже серйозні прийоми ще і боротьби.

"Кубок Ольвії" відбувається щороку. Влаштовують його вже 4 рік поспіль. Організатори розповідають, щоразу учасників більшає. Тож основна мета – популяризація цього історичного виду спорту серед молоді тепер успішно втілюється у життя.

Ще цікавого. Всі приколи дня читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии