Поиск

Лише 9% українців згодні попрацювати у Росії - дослідження

В Україні кількість потенційних заробітчан, що готові погодитись на ризикові пропозиції працевлаштування за кордоном, знизилась з 21% у 2017 році до 13% цього року - МОМ

«У межах дослідження респондентам були висловлені п’ять пропозицій, які можуть призвести до потрапляння в ситуації торгівлі людьми. Це неофіційне працевлаштування за кордоном, робота в замкнених приміщеннях, робота на нелегальному виробництві, нелегальний перетин кордону і віддавання роботодавцю свого паспорту», — сказала заступниця директора InfoSapiens Інна Волосевич під час презентації результатів дослідження.

За словами експерта, українці стали більш обачливі і не готові ризикувати свободою та життям заради сумнівного заробітку.

«Ми підрахували загальний показник, це частка населення, готова погодитись щонайменше на одну з цих ризикових пропозицій. І найбільша частка в Грузії – 25% населення, а найнижча в Білорусі та Україні. І в обох країнах ми бачимо позитивну тенденцію до зниження цієї частки. При чому, в Україні з 21% в 2017 року до 13%. Дуже позитивний результат. Можливо, він пов’язаний з економічним зростанням, що люди не готові погоджуватись на абищо, аби заробити гроші», — додала Волосевич.

Дослідниця зазначила, що середньостатистичний любитель ризику — це чоловік, віком до 44 років, що має середню освіту. Частіше – житель села, а не міста.

За даними опитування, в Україні готовність прийняти ризиковану пропозицію при працевлаштуванні за кордоном розділилася за категоріями так:

  • 11% опитаних готові погодитися працювати без офіційного працевлаштування;
  • 5% — у замкнених приміщеннях (без змоги вільно залишити робоче місце);
  • 1% — працювати на нелегальному виробництві.

В той же час, українці хочуть найбільше працювати у Німеччині, Польщі та Чехії, і лише 9% українців розглядають Російську Федерацію як країну для трудової міграції.

«Отже, де хочуть працювати потенційні мігранти: білоруси найчастіше хочуть працювати у Польщі, Німеччині та Росії; грузини — в Польщі, у США та у Італії; молдавани — у Німеччині, Італії та Росії. Українці хочуть найбільше працювати у Німеччині, Польщі та Чехії. Впродовж останніх хвиль спостереження в усіх країнах привабливість Росії знижується. Я гадаю, що це позитивний фактор, тому що саме в Росії досить поширеним є неофіційне працевлаштування», — зазначила Волосевич.

За її словами, найпривабливішими країнами для трудової міграції українців є Німеччина, де хотіли б працювати 43% опитаних, Польща (35%), Чехія (23%), Італія (19%) та Канада (10%). У Росії та США хотіли б працювати по 9% опитаних.

Дослідження з питань міграції та торгівлі людьми в Україні, Молдові, Білорусі та Грузії було проведене InfoSapiens на замовлення представництва МОМ в Україні у червні-серпні 2019 року. Воно було проведене на базі національного репрезентативного опитування «Омнібус» методом особистих інтерв’ю вдома у респондентів. Обсяг вибірки в Україні становить 2000 респондентів, у Молдові — 1106, у Білорусі — 1041, у Грузії — 1001. Вибірка репрезентує населення старше 18 років (старше 16 років в Україні) за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном (без урахування неконтрольованих урядом територій в Молдові, Україні та Грузії).

Всі новини про ринок праці читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии