Поиск

Науковці швецького університету Лінчепінга винайшли унікальний спосіб, що генерує електричний імпульс. Про це повідомляє agronews.ua з посиланням на Science Daily.

Зокрема, вчені створили оптичний генератор, з’єднавши мікро-антени з піроелектричною плівкою (матеріал, в якому зміна температури змушує заряди рухатись та генерує електричний струм). Для виготовлення нано-антен використали золото і срібло. Їх також можна виготовити з алюмінію або міді. Такі антени, кажуть дослідники, генерують тепло, яке за допомогою полімеру перетворюється в електроенергію.

Щоб не бути голослівними, провели експеримент: тримали у руці гілку з листям у потоці повітря, що йшло від вентилятора. Коливання листя створювало сонячне світло та затінки на оптичному генераторі, який, у свою чергу, створював невеликі електричні імпульси та приводив у рух зовнішній ланцюг.

- В майбутньому ми зможемо використовувати природні коливання між сонячним світлом і затінками на деревах для збору енергії, – резюмував Магнус Йонссон, головний дослідник лабораторії.

Як повідомляв Соцпортал, вчені знайшли сліди раніше невідомої цивілізації.

Комментарии