Поиск

Так, ми усі знаємо, якщо загориться одяг, то слід накинути ковдру, або впасти на землю та спробувати загасити полум'я. Однак, на жаль, життя часом ставить нас у ситуації, до яких ми не готові

На сайті Quora розгорнулась дискусія про факти, які можуть врятувати вам життя. Ось кращі поради, які легко запам'ятати і які можуть виявитися дійсно корисними в небезпечній ситуації.

1. Мозок не може одночасно контролювати кроки і роботу з телефоном, так що краще дивіться перед собою

Ходьба, як і використання телефону, вимагає значних когнітивних зусиль. Тому, дивлячись в телефон на ходу, ви не можете повністю зосередитися ні на одному, ні на іншому - до речі, це ж стосується ходьби і жування жувальної гумки. Ви можете відчути ефект «сліпоти» - стану, в якому ви бачите об'єкт, але не усвідомлюєте, що це автомобіль, під який ви ось-ось потрапите.

2. Усуньте «сліпі плями», правильно відрегулюйте дзеркала вашого автомобіля.

Відрегулювавши дзеркала так, щоб ледь бачити борт машини, ви по суті виправляєте «сліпі плями» зліва і справа. З дзеркалом заднього виду все ще простіше: в ньому має бути видно будь-який автомобіль позаду вас. На те, щоб відрегулювати дзеркала, йде лише кілька секунд, і результат безперечно вартий зусиль.

3. Тепло швидше передається через рідину, ніж через газ, тому намагайтеся не промокнути.

Між мокрими ногами і застудою дійсно є зв'язок.

Щоб не замерзнути на холоді, краще уникати одягу з бавовни і зробити вибір на користь вовни: вона краще поглинає вологу, і поверхня вашої шкіри довше залишиться сухою. І, звичайно, слід докладати всіх зусиль, щоб не змокнути.

4. Не намагайтеся вгамувати спрагу снігом, якщо тільки від цього не залежить ваше життя

Тіло витрачає дуже багато енергії для перетворення матерії з одного агрегатного стану в інше. Тому їсти сніг, щоб втамувати спрагу, можна тільки в самому крайньому випадку. Так, ви отримаєте трохи рідини, але втратите безцінне тепло.

5. Якщо літак здійснив екстрену посадку на воду, не піддавайтеся бажанню негайно надути рятувальний жилет

Якщо в салон піде вода, вибратися в надутому жилеті буде набагато важче. Краще доплисти до виходу і лише потім надути жилет, щоб залишатися на плаву.

6. Якщо ви заблукали, не намагайтеся йти в гору - шанси знайти допомогу в низинах вище

Люди часто будують житло навколо джерел води, а вода завжди тече під гору. Тому шанси знайти допомогу будуть вищі, якщо ви зможете рухатися вниз. Джуліана Кепке, єдина вижила в авіакатастрофі 1971 року народження, дев'ять днів вона пливла за течією річки, поки не знайшла людське житло. Кілька годин по тому вона була врятована.

7. Прийом Геймліха можна робити самому собі

Мало хто знає, що від стороннього тіла в дихальних шляхах можна звільнитися самостійно. Ось як провести прийом Геймліха на самому собі: Складіть долоню провідної руки в кулак і помістіть його під грудною кліткою, трохи вище пупка. Покладіть іншу долоню зверху, щоб штовхати сильніше. З силою втисніть кулак всередину і вгору, у напрямку до діафрагми, і повторюйте рух, поки об'єкт, який застряг у горлі, не вдасться змістити.

8. Вирушаючи в нове місце, тримайте під рукою сильні антигістамінні препарати У кожного може виявитися алергія на щось невідоме, і не можна передбачити, коли вона нарешті проявиться, - особливо в похідних умовах.

9. Аспірин при серцевому нападі може запобігти появі тромбів

При симптомах серцевого нападу слід розжувати одну цілу таблетку аспірину - це допоможе запобігти або відкласти формування смертельно небезпечних тромбів. Дослідження показали, що у піддослідних, які взяли натщесерце 325 мг аспірину, вже за 5 хвилин реакція тромбоцитів була на 50% повільніша, ніж у контрольної групи. При цьому в групі, яка приймала таблетку не розжовуючи, для досягнення ефекту потрібно було 12 хвилин.

10. Можливості людського тіла підкоряються «правилом трьох» У фахівців з виживання є правило, яке допомагає їм пам'ятати межі своїх можливостей: людина може протриматися три хвилини без повітря, три години без укриття в екстремальних погодних умовах, три дні без води і три тижні без їжі.

11. Якщо при готуванні загорілося масло, вимкніть вогонь і накрийте посуд

Палаюче масло ні в якому разі не можна намагатися гасити водою. Краплі води опускаються на дно гарячої каструлі, миттєво випаровуються і викидають палаюче масло вгору. Якщо вам потрібно загасити палаюче масло, краще перекрити вогню доступ до кисню.

12. Якщо ви отримали колоте поранення гострим предметом, краще не виймати його з рани Це лише збільшить швидкість крововтрати. Замість того щоб витягувати предмет, що вас поранив, спробуйте прикрити рану і зробіть все можливе, щоб зупинити кровотечу, поки не знайдете лікаря.

13. Більшість авіакатастроф відбуваються протягом трьох хвилин після зльоту або за вісім хвилин до посадки

«Правило + 3 / -8» спонукає людей проявляти пильність на зльоті і перед посадкою. Близько 80% всіх аварій відбувається саме в ці моменти. Буде набагато краще, якщо ви використовуєте цей час, щоб визначити, де знаходиться аварійний вихід, і переконаєтеся, що ви застебнули ремені.

14. Як правило, під час пожежі люди гинуть від задухи, а не від опіків

Постарайтеся лягти на підлогу, щоб вдихати менше диму.

15. Якщо вам потрібна допомога в громадському місці, виберіть одну людину і звертайтеся до нього

Є такий психологічний феномен: часто в натовпі буває складніше отримати допомогу, тому що всі думають, що втрутиться хтось інший. Якщо ви в змозі попросити про допомогу, виберіть одну людину і звертайтеся безпосередньо до неї - тоді ваші шанси будуть набагато вищі.

16. Яскравий ліхтарик може бути хорошим знаряддям самооборони

Дуже яскравий ліхтарик може затримати грабіжника не менш ефективно, ніж зброя. Якщо вночі до вас наближається агресивно налаштована людина, спалах в 300 люмен або більше, спрямований прямо в очі, дасть вам можливість сховатися. А якщо виявиться, що ви неправильно зрозуміли ситуацію, у вас не буде ніяких проблем, тому що ніхто не постраждав.

17. Суперклей може стати тимчасовою заміною бинту

Якщо у вас немає під рукою нічого підходящого, щоб зупинити кровотечу під час відкритої рани, вам допоможе суперклей. Звичайно, він може викликати роздратування шкіри, але цианакрилат, основний компонент майже будь-якого суперклею, майже миттєво припинить незначну кровотечу.

18. Якщо ви загубилися в поході, спробуйте знайти паркан або струмок Струмок завжди тече під гору і обов'язково виведе вас до більшої водойми. А паркан майже завжди призведе до дороги або житла.

19. Презервативи можна використовувати для зберігання води

Презервативи дуже еластичні, і цю властивість можна використовувати, якщо вам потрібно швидко запасти великий обсяг води. Презерватив може утримати до 4 літрів води. Крім того, їх можна використовувати для захисту від води цінних предметів, таких як сірники і рації.

20. Заздалегідь визначивши шляхи до відступу, ви можете подолати помилку нормальності

Коли звучать попередження про стихійні лиха, багато людей нічого не роблять і залишаються на місці, навіть якщо оголошена евакуація. Психологи називають це явище помилкою нормальності. Це когнітивне спотворення, яке змушує людей думати, що все буде добре, навіть коли вони явно знаходяться в небезпеці. Треба обзавестись звичкою заздалегідь намічати шляхи евакуації в громадських місцях, наприклад, в кінотеатрі або ресторані. Подумки готуючи себе до небезпечних ситуацій, ви вчитеся бути пильним.

21. Сірі кільця навколо райдужної оболонки ока можуть сигналізувати про високий рівень холестерину в крові

Гіперліпідемію - тобто високий рівень жиру в крові, - можна визначити з появи сірого кільця навколо райдужної оболонки. Як правило, таке трапляється з людьми середнього віку. Вона може мати серйозні наслідки для серцево-судинної системи. Якщо в крові занадто високий рівень жиру, закупорка артерій може призвести до серцевого нападу.

Про секрети здоров'я і молодості читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі

Комментарии