Якщо у вас високий тиск - їжте ці овочі

Експерти стверджують, що деякі овочі можуть знижувати тиск

Підвищений артеріальний тиск фіксується майже у половини європейців старше 50 років. Більшість з жертв гіпертонії навіть не знають про її наявність, оскільки хвороба розвивається без симптомів. І якщо не користуватися тонометром, то через роки можна зіткнутися з такими смертельно небезпечними ускладненнями, як інсульт та інфаркт. На щастя, збалансована дієта забезпечує потужний захист від стрибків тиску. Принаймні про це говорять медики. І наполягають, вживання певних овочів - значно підвищить шанси на нормальний тиск впродовж усього життя.

Здатність деяких овочів знижувати артеріальний тиск доведена в ході клінічних досліджень. В першу п'ятірку таких овочів входять: картопля, батат, спаржа, шпинат, а також капуста. Всі вони дуже багаті калієм, а він зменшує артеріальний тиск за рахунок протидії негативному впливу солі.

Технічно наші нирки можуть контролювати артеріальний тиск за рахунок зменшення кількості рідини, що скупчується в організмі. Відомо, що чим більше цієї рідини, тим вище тиск. Нирки борються з цим фільтруючи кров і забираючи надлишкову рідину, яка потім у вигляді сечі надходить в сечовий міхур. Даний процес являє собою вплив балансу натрію і калію, за допомогою якого вода проходить через стінки клітин з кровотоку в спеціальний збірний канал, який і веде в сечовий міхур. Сіль підвищує кількість натрію в кровотоці, що руйнує цей баланс. А овочі не тільки його відновлюють, але і роблять більш корисним для здоров'я за рахунок калію.

Про секрети здоров'я і молодості читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

5 продуктов, которые помогут избавиться от насморка

Для борьбы с насморком нередко используются сильнодействующие лекарства, в то время как существуют продукты, которые помогают избавиться от него естественным пут....

Це може бути цікавим

Киевский метрополитен введет нове правила для пассажиров

Киеврада утвердила новые правила пользования Киевским метрополитеном....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Назарбаев предложил организовать встречу Путина с Зеленским

Первый президент Казахстана Нурсултан Назарбаев предложил организовать встречу Путина с Зеленским....

Загрузка...