Поиск

​Всупереч заборонам, в "українському Памуккале" провели фестиваль альпінізму

22 квітня 2017 року в регіональному ландшафтному парку «Краматорський» (Донецька область) відбулося грубе порушення природоохоронного законодавства. Зокрема, на території геологічної пам’ятки природи «Скелеподібне оголення верхньої крейди», що розташоване неподалік с. Білокузьминівка відбувся фестиваль альпінізму і скелелазіння.

Територія, де було проведено фестиваль, є ділянкою унікальної рослинності крейдяних відслонень. Кожна третя рослина, що зростає тут, є представником видів, занесених до Червоної книги України. Проведення в таких місцях будь-яких заходів прямо суперечить природоохоронному законодавству. Що ж стосується прокладання «трас» і кріплення альпіністського спорядження, то пошкодження зовнішніх кремнієвих шарів скелі може дати поштовх стрімкій водній ерозії більш крихких внутрішніх шарів крейди і призведе до подальшого руйнування пам’ятки.

Рішенням Донецької обласної ради від 18.05.2004 № 4/16-451 «Про створення регіонального ландшафтного парку «Краматорський», пам’ятка була включена до складу відділення «Білокузьминівське» РЛП «Краматорський», що на даний час здійснює охорону пам’ятки.

Наказом Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області від 31.10.2007 року № 85 «Щодо затвердження Положення про регіональний ландшафтний парк «Краматорський», затверджено відповідне Положення, п. 4.4.1 якого забороняє зазначені форми діяльності. Також охоронне зобов’язання за № 160 щодо охорони урочища «Скелеподібне оголення верхньої крейди», видане 8.06.2007 року Краматорській міській раді, передбачає заборону будь-яких дій, що можуть пошкодити зовнішній вигляд відслонення, а також рослинності навколишніх ділянок.

Попри звернення ЕПЛ до керівництва РЛП «Краматорський», Краматорської міської ради, Мінприроди України, а також Національної поліції України з проханням не допустити проведення зазначеного заходу, фестиваль відбувся.

МБО «Екологія-Право-Людина» звернулася до Генеральної прокуратури з вимогою пред’явити позови щодо пошкодження пам’ятки, а також вимагає службового розслідування щодо керівництва РЛП «Краматорський», яке проігнорувало необхідність не допустити порушення, особливо після звернення громадських організацій.

Комментарии