Поиск

Вчені знайшли спосіб вибирати стать майбутньої дитини

Під час штучного запліднення

Японські вчені провели експеримент на мишах і розробили технологію, що дозволяє відокремлювати сперматозоїди, що несуть X- і Y-хромосоми. Це дозволило досить точно прогнозувати стать дитинчат тварин.

Вчені з Університету Хіросіми помітили відмінність: у статевих клітин з X-хромосомами є особливі рецептори, які впливають на динамічність сперматозоїдів - вони вивчили пару з них під назвою TLR7 і TLR8. Під впливом певних речовин ці рецептори активуються і трохи пригнічують рухливість сперматозоїдів, що несуть тільки Х-хромосоми - причому це не впливає на можливість запліднення і життєздатність клітин. Дослідники відібрали «швидкі» і «повільні» сперматозодіди - в першому випадку потомство вийшло на 90% чоловічим, у другому - на 81% жіночим.

На думку вчених, подібний метод може бути застосований і до людей, якщо ці рецептори будуть виявлені в людських сперматозоїдах. Експеримент проводився під керівництвом професора Масаюкі Cімади, який звернув увагу на етичні проблеми такої можливості - чи зможуть батьки вирішувати, якої статевої приналежності повина бути дитина без впливу на це рішення соціуму, наприклад керуючись чиїмсь визначенням, яка стать «краща» в суспільстві.

І хоча вже є інші способи відбирати хромосоми, вони відрізняються відносною складністю, дорожнечею і в деяких випадках незаконністю. Наприклад, у Великій Британії з побоюванням ставляться до можливості вибору ембріона при штучному заплідненні через те, до яких наслідків може привести покоління «генетично відібраних дітей».

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии