Поиск

Вчені з’ясували, що на формування смерчів впливає танення льоду в Арктиці

Аби довести цю залежність вчені співставили дані спостережень за льодами Арктики і статистику торнадо в США за останні 30 років.

Залежність може здатися дивною, але вона - підтверджений факт. Справа в тому, що арктичні льоди безпосередньо впливають на формування висотної струменевої течії (ВСТ) - вузької зони сильного вітру у верхніх шарах атмосфери, - повідомляють Цікавості.

Коли арктичні льоди «відступають» вглиб континенту, ВСТ також змінює свій звичайний маршрут, мігруючи на північ.

- Основні фактори формування торнадо - відносне зміщення повітряних мас різної температури і висока вологість. Коли струминна течія йде на північ, воно виявляється в регіоні з меншою вологістю. Хоча шанси на формування смертельних вихорів залишаються, ймовірність цього стає меншим, бо втрачається один з ключових чинників утворення торнадо, - розповів Роберт Джефф Трапп, професор Університету Іллінойсу.

Щоб встановити такий трьохстадійний взаємозв’язок між вихорами і льодовиками, вчені детально вивчили дані спостережень за льодами Арктики і статистику торнадо в США за останні 30 років. Проведене дослідження допоможе американським метеорологам точніше прогнозувати урагани і смерчі і вчасно попереджати людей.

Як повідомляв Соцпортал, вчені стверджують, що старовинні галактики знаходяться неподалік Чумацького шляху.

Комментарии