Поиск

Витрати державного бюджету на заробітну плату за півроку склали 77 млрд грн. Це на 32,2% або на 18,7 млрд грн більше, ніж за січень-червень минулого року.

Витрати на зарплату зросли, зокрема, через зростання мінімальної зарплати – з 3,2 тис. грн до 3,7 тис. грн. При цьому уряд розглядав можливість підвищити мінімалку до 4,2 тис. грн. Але в Мінфіні підрахували, що на це необхідно було б передбачити додаткові витрати на суму 13 млрд грн. А таких грошей зараз в держбюджеті немає.

Також в 2018-му зросли зарплати у частині співробітників сфер освіти та охорони здоров’я. У Кабміні заявляли, що зарплата педагогів зросте на 25%. Також зросли оклади у тих, хто займається первинною медициною, - повідомляє Finance.ua з посиланням на Мінфін.

Крім того, в поточному році зросли витрати на зарплати Генпрокуратури (в бюджеті виділили додаткові 328 млн грн на рік), апарату Верховної Ради (додаткові 49 млн грн), Мінфіну (додаткові 25 млн грн), Кабміну (додаткові 23 млн грн) і Держуправління справами (додаткові 21 млн грн).

Як повідомляв Соцпортал, в Україні виріс рівень середньої зарплати.

Комментарии