Поиск

В Раді зареєстрували законопроект про голосування за допомогою сенсорної кнопки

Позафракційний народний депутат Сергій Лабазюк зареєстрував законопроект №2120 «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради» (щодо особистого голосування народними депутатами України).

Законопроект передбачає внесення змін до Регламенту ВРУ, а саме голосування народних депутатів за допомогою електронної системи із застосуванням сенсорної клавіші.

Про це повідомила прес-служба народного депутата.

Окрім того, законопроект передбачає, що дані письмової та електронної реєстрації є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях.

- Я закликаю поставити нарешті крапку в цій темі, яка багато років переноситься. Суспільство просто вимагає особистого голосування народних депутатів, - заявив Лабазюк.

Сергій Лабазюк повідомив, що нещодавно відвідав Інститут проблем математичних машин і систем, який є розробником системи Рада-3, яка вже встановлена в Верховній Раді.

- Дана система встановлена, в 2008 році вона була вдосконалена. Вчора ми перевірили це на експериментальному пульті, - підкреслив народний депутат.

Він зауважив, що в жодній країні світу немає кнопкодавства, а в Україні це постійно продовжується.

- Завдання надзвичайно просте – унеможливити голосування за когось. Сьогоднішня система Рада-3 дає можливість за допомогою сенсорної кнопки це робити, - підкреслив Лабазюк.

Нагадаємо, депутат від партії "Слуга народу" Руслан Стефанчук заявив, що система для голосування у Верховній Раді за допомогою сенсорної кнопки застаріла, і необхідно розробляти нову.

Руслан Стефанчук опублікував президентський законопроект, яким пропонується накладати штрафи на нардепів-кнопкодавів.

Зеленський запропонував закон про кару для кнопкодавів

Законопроектом пропонується карати депутатів за кнопкодавство штрафом від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що станом на сьогодні становить близько 50-85 тисяч гривень.

Апарату Верховної Ради, у разі прийняття цієї ініціативи, буде доручено слідкувати за голосуванням депутатів та виявляти кнопкодавів.

Як повыдомлялося, депутати від "Слуги народу" підписали меморандум, де пообіцяли скласти депутатські мандати у разі неперсонального голосування.

На кнопкодавстві попались:

Сергій Литвиненко, Олена Копанчук проголосувала замість однопартійця Вячеслава Рубльова - депутати партіїї "Слуга народу", та Олександр Ковальов, мажоритарник-самовисуванеця із Донеччини.

12 вересня під час засідання Верховної Ради депутати-кнопкодави Литвиненко та Копанчук від фракції "Слуга народу" публічно вибачались та пообіцяли передати місячну зарплату на благодійність.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Комментарии