Поиск

В Африці швидко поширюється дуже небезпечна лихоманка

З початку року Нігерія охоплена спалахом лихоманки Ласса. Ця потенційно смертельна хвороба здатна викликати епідемію, і в даний час проти неї не існує вакцини. Лихоманка Ласса - хвороба не нова, але нинішній спалах безпрецедентний за своїми масштабами і швидкістю поширення, пише УНІАН.

Співробітники медустанов працюють на межі можливостей, деякі з них самі заразилися і стали жертвами недуги. Лихоманка Ласса - це гостре вірусне геморагічне захворювання, що може дуже тяжко перебігати, уражаючи різні органи і руйнувати кровоносні судини. У більшості заражених хвороба проходить у легкій формі - лихоманка, головний біль, загальна слабкість - або ж взагалі без симптомів. Але в гострих випадках перебіг хвороби може бути схожим на Еболу - іншу небезпечну геморагічну лихоманку - з кровотечами з носа, рота і інших частин тіла.

За статистикою, смертельний результат настає приблизно в 1% випадків. Однак за нинішньої спалаху в Нігерії смертність, за даними Національного центру з контролю за інфекційними захворюваннями, в підтверджених і можливих випадків інфікування досягає 20%. З січня в Нігерії було зафіксовано понад 1000 випадків підозри на лихоманку Ласса, з них 317 підтверджених.

Як повідомляв Соцпортал, Зібров розповів про хворобу своєї дружини.

Комментарии