Поиск

​Українські стоматологи презентували метод цифрового лікування зубів

Нова усмішка за 5 днів – завдяки цифровим технологіям таке стоматологічне лікування стало цілком реальним.

Про досягнення української команди розповів новатор-стоматолог Назарій Михайлюк на конференції «The Digital Journey (Цифрова подорож) у Копенгагені. За його словами, стоматологи в Україні одні з перших у світі почали лікувати зуби виключно у цифровому форматі.

- Півтора року тому ми повністю перейшли на цифрову стоматологію. Я маю дуже потужну команду, яка змогла реалізувати потенціал доступних технологій. Тепер у нас є готовий рецепт, як створити якісний продукт швидко, - розповідає Назарій Михайлюк.

Суть «цифрового» лікування полягає у скануванні та збереженні 3D-моделі зубів пацієнта. Ці 3D-зразки зберігають у електронній бібліотеці. Якщо щось трапиться, то відновити зуб можна з точністю до 10 мікрон. При цьому не потрібно знімати відбитки зубів чи вручну відливати моделі щелеп. Комп’ютерна програма у лабораторії самостійно змоделює правильне розташування зубів, а спеціальна CAD/CAM машина виріже з кераміки вінір потрібної форми.

Такі комп’ютерні технології дають можливість вирішити проблеми з зубами у дуже стислі терміни. Один вінір можна вирізати всього за 20 – 25 хв. Повний процес виготовлення одного зуба займає один день. А на протезування верхньої та нижньої щелепи потрібно не більше тижня.

Також за словами Михайлюка, коли в його цифрову бібліотеку потрапляють від природи гарні та здорові зуби, він може відтворити їх для іншої людини. У теорії ця технологія дозволяє не лише відновити свої ж зуби, але й отримати готову усмішку свого кумира чи голлівудської зірки.

- Ми відтворюємо природу, а не намагаємось скопіювати її. У моїй бібліотеці зараз 500 унікальних природніх цифрових усмішок. Зараз я можу зробити півтисячі усмішок і жодна з них не повториться, – каже стоматолог.

Зараз український новатор відвідує міжнародні форуми, ділиться своїм досвідом з іншими експертами та навчає стоматологів з усього світу у своєму міжнародному учбовому центрі в Буковелі.

Раніше Соцпортал розповідав про точку зору, згідно з котрою населення не отримує безкоштовних стоматологічних послуг.

Комментарии