Поиск

Україна може вступити у війну з Росією в Азовському морі

Експерти не вважають, що збільшення військової присутності України в Азовському морі зараз може призвести до прямого бойового зіткнення з російським флотом.

Про це йдеться у статті В'ячеслава Шрамовича "Що змінять українські військові кораблі в Азовському морі?" на BBC, передає Соцпортал.

- Я б не сприймав це як пряму загрозу для України чи Росії. Просто Україна бачить проблему і реагує на неї тими силами і засобами, які в неї є, - поясню експерт Тарас Чмут.

- Було б в нас багато катерів з ракетами, то ми б направили туди більше сил. Але їх немає. І є ще Чорне море, де криза не менша. Тому Україна змушена розпорошувати свої мінімальні сили, щоб закривати всі дірки, - нарікає керівник Українського мілітарного центру.

керченська протока

А Михайло Жирохов каже, що загалом про серйозне нарощування військової присутності України мова поки що не йде.

- Все ж катери, які там перебувають, - вони не морехідні. Хоча Азовське море й морехідне, але коли зараз будуть осінні дощі й шторми, вони не зможуть виконувати задачі далі від прибережної зони - наприклад, вихід на середину Азовського моря, - розповідає експерт.

- У прикордонників є свої катери, але вони також мають досить обмежену морехідність, - додає він.

катер

За словами Михайла Жирохова, все це - скоріше заділ на майбутнє, коли в українського флоту з'являться потужніші військові кораблі, як, наприклад, американські 30-метрові катери класу "Айленд", про можливу передачу яких від США говорять ще з 2014 року.

Загалом же, сили флотів України та Росії в Азовському морі неможливо порівнювати.

- У Росіян там поруч облаштовані військові бази Новоросійськ і Таганрог. А в Україні Азовське море взагалі не призначалося для базування бойових кораблів. Тому створювати все з нуля - дуже непросто. Тим більше, що бойові кораблі мають певні особливості у порівнянні з цивільними, - каже Михайло Жирохов.
росіяські сили

А Тарас Чмут нагадує і про потужний азовський флот Прикордонних частин ФСБ - аналога української Берегової охорони:

- У Росії прикордонників у принципі більше. Є сучасні катери і кораблі з потужним озброєнням: артилерійськими установками, кулеметами, стабілізацією, сучасним зв'язком та навігацією.

- За потреби, Росія може у будь-який момент перекинути до Азовського моря скільки їй буде потрібно Чорноморського флоту чи Каспійської флотилії. У них ресурс значно більший, ніж в України, - підсумовує експерт.

Нагадаємо, українські військові кораблі показали, чиє Азовське море.

Комментарии