Поиск

​Україна: Космос хочуть "віддати" підприємцям

На сайті Верховної Ради опублікували проект закону №1071, за допомогою якого депутати хочуть дозволити приватним компаніям запускати ракети в космос.

Космос хочуть віддати підприємцям

На їхню думку, це позитивно позначиться на розвитку космічної галузі країни, приверне до неї інвестиції, а також призведе до появи нових робочих місць.

На даний момент в Україні діяльність, пов'язана з випробуванням, виробництвом та експлуатацією ракет-носіїв, може здійснюватися тільки державними компаніями.

Якщо закон приймуть, суб'єктами космічної діяльності в Україні зможуть бути не тільки держкомпанії, але також підприємства будь-якої форми власності та організаційно-правової форми.

Депутати пропонують виключити із закону положення про ліцензування космічної діяльності. Щоб займатися космічною діяльністю (запускати ракети в космос, здійснювати посадку і управління ракетоносіями і т.д.), підприємцям необхідно буде отримати дозвіл у відповідному органі влади.

Якщо орган не встигне видати дозвіл (або відмову) у встановлений з моменту подачі заяви термін (15 днів), пропонується ввести принцип «мовчазної згоди» — тобто підприємство зможе займатися діяльністю без виданого дозволу. Також підприємці зобов'язані будуть подавати декларації про те, що вони здійснюють космічну діяльність. Відомості з них будуть опубліковані у відповідному Реєстрі.

Про високі технології і підкорення космосу читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии