Поиск

Україна домовлятиметься з бойовиками про перемир'я на свята

Представник України в робочій підгрупі з питань безпеки Євген Марчук розповів, що завтра в Мінську домовлятимуться про припинення вогню на всій лінії зіткнення на святкові та вихідні дні.

Про це він написав у Фейсбуці.

"20 грудня 2017 року відбудеться останній в цьому році 73 раунд переговорів у Мінську. У порядку денному Робочої групи з питань безпеки, яку я представляю від України, 7 важких питань. Але першою буде спроба домовитися про припинення вогню по всій лінії зіткнення хоча б на період новорічних і різдвяних свят та зимових канікул", - написав Марчук.

Також Марчук на тлі відкликання російських військових зі складу Спільного центру контролю і координації відзначив важливість Центру для забезпечення цього тимчасового перемир'я.

"На відміну від патрулів СММ ОБСЄ, вони мають повноваження і можуть швидко втручатися в ситуацію, щоб припинити порушення режиму тиші. Російські військові - у порушення з боку ОРДЛО, а українські - з боку ВСУ", - написав він.

За словами Марчука, вчорашнє рішення Росії про відкликання своїх військових зі складу СЦКК "практично робить неможливим забезпечення "режиму тиші"", навіть якщо буде досягнуто необхідної угоди.

"До того ж, відкликання російської частини СЦКК однозначно призведе до ліквідації цієї структури. Це погано. Будуть питання - поясню чому. Крім того, це своєрідний шантаж, спроби вивести нас на прямі переговори з бойовиками ОРДЛО і поганий симптом взагалі", - резюмував Марчук.

Як повідомляв Соцпортал, в Україні розповіли про нову стратегію Путіна на Донбасі.