Поиск

Міністр юстиції Денис Малюська планує позбавитися рейдерів за один місяць

На його думку, основну напругу, пов’язану з рейдерством, протягом місяця можна подолати. Більшість проблем у сфері державної реєстрації створені або не припинені штучно, і розв’язати їх можна досить швидко.

Сьогодні держава втратила ефективний контроль над реєстрами і над захистом прав власності, які відображені у реєстрах.

Натомість було створено певні ручні механізми, які стимулювали тіньові схеми.

Міністр сподівається, що найближчими днями парламент проголосує за відповідний законопроект, який ці схеми подолає.

Законопроектом №1056 передбачено припинення діяльності акредитованих суб’єктів у сфері реєстрації (комунальних і державних підприємств). Практично 80% рейдерських захоплень відбувалися саме через них. При цьому загальна кількість реєстраційних дій, які вчинялися такими суб’єктами, насправді незначна. Коли закон набере чинності, вони припинять функціонувати, тобто одразу будуть відключені від реєстру.

Також впроваджуються на рівні закону різноманітні механізми аналізу, зокрема ризик-модуль, який працюватиме в автоматичному режимі.

Буде також впроваджена система попереджень, яка працюватиме наступним чином: людина подає заяву в електронному вигляді. Якщо буде відчужуватися нерухомість, що їй належить, вона отримає запит на підтвердження або скасування такої дії.

Окрім того, законопроект передбачає підвищення штрафів посадових осіб за порушення законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, а саме — від чотирьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За рахунок донорів будуть залучені висококваліфіковані корпоративні юристи і сформована група, яка також буде займатися боротьбою з рейдерством. Саме ця група робитиме первинний аналіз скарг, які надходять у сфері реєстрації.

Одночасно буде оновлений склад антирейдерської комісії. Оновлення складу комісії із залученням не представників Мін’юсту, які б мали відповідну кваліфікацію і репутацію, може суттєво змінити ситуацію. Кадрові питання також хочуть закрити за місяць.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии