Рада схвалила за основу закон щодо викривачів корупції

ВР 13 вересня у першому читанні підтримала законопроект №1010, який врегульовує права викривачів корупції — осіб, які повідомили про злочин.

Рада схвалила за основу закон щодо викривачів корупції

Закон вводить поняття викривачів корупції. Це фізична особа, яка повідомила про факти корупційних або пов’язаних із корупцією правпорошуень іншою особою, маючи переконання, що ці факти достовірні.

Проект визначає, що викривачів та їхніх близьких родичів захищає держава. Їм гарантується анонімність, безплатна психологічна та юридична допомога.

За повідомлення про корупційне правопорушення і сприяння розкриттю передбачена винагорода, яку визнатиме суд. Її максимальний розмір ― 10% від грошового розміру предмета злочину чи завданих державі збитків, але не більше 3000 мінімальних з/п (зараз це 12,5 млн грн).

Винагороду виплатять, якщо тільки сума корупційного акту, який виявив викривач, перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у не менше 5000 разів (10 млн грн на даний час).

Закон також зобов'язує НАБУ, НАЗК та інші антикорупційні органи створити захищені канали зв'язку, через які викривачі зможуть анонімно повідомляти про факти корупції.

Анонімки розглядатимуться в разі, якщо інформація в них стосується конкретної особи й містить факти, які можна перевірити. Строк розгляду – не більше 15 днів.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​США и Индия проведут совместные военные учения

США и Индия проведут в ноябре текущего года совместные военные учения....

Загрузка...

Це може бути цікавим

"Главный герой "Атлантиды", Андрей Рымарук - про войну, про кино о войне и про "войну кино"

Соцпортал освещал Венецианский кинофестиваль....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Из-за разговора с Зеленским Трампу может грозить импичмент

Если будет доказано, что американский лидер пытался оказать давление на президента Украины Владимира Зеленского, Дональду Трампу может грозить импичмент....

Загрузка...
Загрузка...