Рада схвалила за основу закон щодо викривачів корупції

ВР 13 вересня у першому читанні підтримала законопроект №1010, який врегульовує права викривачів корупції — осіб, які повідомили про злочин.

Рада схвалила за основу закон щодо викривачів корупції

Закон вводить поняття викривачів корупції. Це фізична особа, яка повідомила про факти корупційних або пов’язаних із корупцією правпорошуень іншою особою, маючи переконання, що ці факти достовірні.

Проект визначає, що викривачів та їхніх близьких родичів захищає держава. Їм гарантується анонімність, безплатна психологічна та юридична допомога.

За повідомлення про корупційне правопорушення і сприяння розкриттю передбачена винагорода, яку визнатиме суд. Її максимальний розмір ― 10% від грошового розміру предмета злочину чи завданих державі збитків, але не більше 3000 мінімальних з/п (зараз це 12,5 млн грн).

Винагороду виплатять, якщо тільки сума корупційного акту, який виявив викривач, перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у не менше 5000 разів (10 млн грн на даний час).

Закон також зобов'язує НАБУ, НАЗК та інші антикорупційні органи створити захищені канали зв'язку, через які викривачі зможуть анонімно повідомляти про факти корупції.

Анонімки розглядатимуться в разі, якщо інформація в них стосується конкретної особи й містить факти, які можна перевірити. Строк розгляду – не більше 15 днів.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве из-за пожара пострадала пожилая женщина

В Соломенском районе столицы из-за пожара в многоэтажке пострадала женщина....

Це може бути цікавим

В Киеве пропала девочка-подросток

В столице полиция Голосеевского района разыскивает Була Таисию Вячеславовну 2006 года рождения....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

ВОЗ: Новый коронавирус выявлен за пределами Китая

ВОЗ предупредила о риске распространения нового вируса за пределы Китая....

Загрузка...