Поиск

У КМДА пояснили підвищення тарифів на холодну воду

У Києві з 12 травня набули чинності нові тарифи на холодну воду і водовідведення. Кияни будуть платити за холодне водопостачання на 23,3% більше (на 1,6 грн) -8,44 грн/ куб. м, а на водовідведення – на 6,1% (на 0,43 грн) - до 7,36 грн/ куб. м. Зростання тарифів зумовлене збільшенням вартості реагентів для очищення води.

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

"12 травня набули чинності нові тарифи на холодну воду і водовідведення ... Основними причинами такого рішення є необхідність підтримання безперебійного водопостачання та водовідведення у столиці та області в умовах подорожчання основних складових тарифу", - пояснили в КМДА з посиланням на "Київводоканал".

Зокрема з серпня минулого року на 146% зросла вартість реагентів, що використовуються "Київводоканалом" для підготовки питної води та очищення стоків. Паливно-мастильні матеріали, необхідні для роботи техніки, подорожчали на 27%. А розмір сплачуваних підприємством податків та зборів зріс на 94%.

"Ще одна складова тарифу - оплата праці співробітників. Як відзначають в "Київводоканалі", за 9 місяців середня зарплата в столиці зросла на 19%. У сфері промисловості вона вже давно перевищила 10 тис. гривень. У "Київводоканалі" у другій половині 2016 року її розмір становив 6,825 тис. Грн. На підприємстві відбувається загрозлива тенденція, коли з-за неконкурентною оплати йдуть унікальні технічні фахівці, яких немає ким замінити. Збільшилися витрати на охорону праці", - пояснюють у КМДА.

У теж час, в першому кварталі поточного року вартість електроенергії дещо зменшилася, що також вплинуло на нові тарифи на холодну воду і водовідведення в бік зменшення.

Існує тенденція до зменшення обсягів водоспоживання населення за рахунок встановлення лічильників та економії, однак витрати підприємства на утримання господарства і забезпечення виробничих процесів постійно зростають. При цьому слід враховувати і постійне недоотримання коштів від недобросовісних споживачів, які ухиляються від оплати послуг.

Як повідомляв Соцпортал, день води: Топ-8 причин пити воду.

Комментарии