Поиск

У Києві запустили флешмоб про умови праці під час спеки

Сьогодні у Києві та ряді інших міст України очікується аномальна спека до +37 градусів. Відповідно до норм законодавства, праця за таких умов вважається пов'язаною з додатковими ризиками.

Роботодавець має подбати про наявність кондиціонера, змінити графік роботи, забезпечити працівників водою, або у інший спосіб полегшити їх становище. А працювати на відкритому повітрі взагалі не рекомендується.

Втім, наприклад, саме зараз у Києві активно ведуться ремонтні роботи на дорогах. Дотримання правил охорони праці під час спеки вирішили перевірити активісти Соціального руху.

"Якщо побачите людей, що працюють на відкритому повітрі, то НАДСИЛАЙТЕ ФОТО! Вже є інформація про співробітників комунальних служб Києва, що втрачали свідомість. Таке знущання слід викорінювати", - кажуть активісти.

Вони також нагадують основні норм законодавства щодо охорони праці.

1) Працівники мають відмовитись від роботи зі збереженням заробітку, якщо умови праці створюють загрозу життю і здоров›ю. Це гарантує ст.6 Закону про охорону праці та ст.153 КЗпП. Для цього слід скласти відповідний акт. Те, що температура у 37 градусів прирівнюється до екстремальних умов, підтверджується повідомленням СЕС.

2) Якщо ви працюєте в офісі, то при температурі понад 22 градуси за відсутності кондиціонера ви вправі вимагати скорочення робочого дня. Продуктивної праці за таких умов не буде!

До речі, у Європарламенті серйозно опікуються правами вуличних працівників, оскільки спека спричиняє рак шкіри.

Дослідження Міжнародної організації праці вказують, що погіршення самопочуття і продуктивності виникає вже при температурі 35 градусів. Проблема випливає з глобальної зміни клімату.

Комментарии