У Києві відбудеться презентація скульптури Олега Тістола та Миколи Маценка «Райське дерево»

  1. Главная
  2. Архив
  3. Жизнь
  4. У Києві відбудеться презентація скульптури Олега Тістола та Миколи Маценка «Райське дерево»
12:48, 27.02.17
Соцпортал

Триметрова залізна пальма з грубими шипами, що має ніжну назву “Райське дерево”, стане справжнім фортпостом виставки #Раймузей.

Залізне дерево – виразно-брутальна, іржава і природня пальма – концептуальне переосмислення символу влади. Вона ж і булава й прикордонна вежа. Ініціаторами інсталяції є Нацпром – творче об’єднання Олега Тістола і Миколи Маценка. Безпосереднє відношення до створення цього мистецького об’єкту має художник-монументаліст Роман Мінін. Це експеримент та колективна творчість одночасно. Створення витвору мистецтва розпочалося з ескізу Олега Тістола, до якого згодом долучився Микола Маценко. Готовий ескіз було доручено 3D графіку, який разом з власником компанії Діаком-груп, Віктором Долгопятовим, розробили проект виготовлення пальми, художній образ якої завершується зварюванням, що виконав майстер Борис Бакай.

Неочікуваною стала вражаюча особиста історія Бориса. У процесі створення скульптури виявилося, що він один з тих, кого називають кіборгами. Героїчно пройшовши гарячі точки війни на Сході України: Донецький аеропорт, Іловайський котел, він повертається додому, де доля зводить його з видатними українськими художниками.

Мені було ніяково, коли я дізнався, що втягую Героя війни у виготовлення іржавої дитячої іграшки. Однак, з іншої сторони, це приємно і символічно. Поряд з цим героєм відчуваєш себе жалюгідним інтелігентом.Викликало подив і те, що фірма, яка займається виготовленням високотехнологічних безпілотників та літаків, стала причетною до створення “символу влади”. Весь процес - це символічне співпадіння”, - розповідає Олег Тістол.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости