У Києві пройде виставка синагогального малярства

  1. Главная
  2. Архив
  3. Жизнь
  4. У Києві пройде виставка синагогального малярства
09:15, 25.02.17
Соцпортал

Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва» спільно з Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв, Асоціацією єврейських організацій та общин (ВААД) України представляють виставку «Які ж гарні шатра твої, Якове…» Настінні розписи синагог Буковини (03.03 – 15.03.2017 р.)

Синагогальне малярство – самобутнє явище єврейської сакральної культури. Воно зародилося в XVI ст. на теренах Речі Посполитої та з часом набуло поширення в усій Центрально-Східній Європі. В межах історичної області Буковини традиція декорування внутрішніх стін синагог побутувала приблизно до середини ХХ ст. й обірвалася внаслідок Голокосту та повоєнних тоталітарних практик у державах регіону.

Упродовж останніх років у декількох місцях Буковини було виявлено фрагменти настінного малярства. Вони дивом збереглися у раніше закритих єврейських культових спорудах, перепрофільованих під інші потреби. Переважна більшість зразків розписів залишаються малодоступними й маловідомими для широкого загалу.

Цю прогалину покликана хоча б частково заповнити виставка, підготовлена в рамках спеціального проекту Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини спільно з Асоціацією єврейських організацій та общин (ВААД) України у співпраці з Центром сходознавства Харківської державної академії дизайну і мистецтв, Федерацією єврейських громад Румунії, Університетом Бар-Ілан (м. Рамат-Ган, Ізраїль), Єврейським університетом (м. Єрусалим, Ізраїль), Чернівецькою міською радою.

Виставка включає в себе зразки декору з восьми об’єктів, розташованих у північній (українській) та південній (румунській) частинах Буковини. Сучасні світлини з сюжетами та коментарями до них, графічні схеми та історичні довідки, а також спеціально підготовлене видання виставкового каталогу допоможуть сформувати уявлення про синагогальний живопис як один із символів ментальності східноєвропейського єврейського містечка – Штетла та водночас невід’ємну частину національної і світової культурної спадщини.

Відкриття виставки – 03 березня о 16:00в МВЦ «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7).

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне