Поиск

Тарифи "Київенерго": Кияни платять за «кота в мішку»?

Киянам доводиться платити за послуги «Київенерго», які вони не замовляли, або платити за помилки КМДА.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської «Батьківщини».

За словами голови комісії Київради з питань ЖКГ Володимира Бондаренка, у тарифи на ЖКП закладені зайві складові, платіжки надходять з помилками.

«Аналізуючи складові тари­фу, я знайшов дуже цікаві речі. Кияни платили за такі цікаві речі, як ”презентації в «Київенерго»”, ”оздоровлення співробітників «Київенерго»” або навіть за ”очищення дворових ту­алетів у Києві” - небагато, десь 0,5 копійки на місяць, але уявіть це в масштабах міста (3,5 – 4 млн.осіб) – за рік набігала кругленька сума», - поділився депутат.

За даними КМДА, «Київенерго» помилилося аж 50 тисяч раз - саме стільки сімей домоглися перерахунку своїх квитанцій за опалення.

Наприклад, у грудні 2016 року мешкан­ці будинку на Оболоні отримали платіжки з майже 5 тис. грн за опалення. Причиною цього стала помилка лічильника, через яку мешканці платили за опалення сусіднього будинку. І таких по­милок за минулий опалювальний сезон було чимало. Кияни розпо­відали про платіжки за тепло, де суми досягали 7 тис., 8 тис., а то і 9 тис. грн.

Як з’ясувалося, кияни, що мешкають в будинках, теплові пункти яких не належать до «Київенерго», по­винні платити додатково. Хоча витрати на транспортування вже враховані в тарифі. Так само і з лі­чильниками. Якщо вони не нале­жать «Київенерго», то платити за них треба додатково.

Звичайно, аби відхреститись від звинувачень у непрозорос­ті, компанія «Київенерго» почала публікувати детальний перелік витрат з яких формується тариф на тепло. Од­нак, до обчисленого НКРЕКП тарифу за опалення в 1384,56 грн/Гкал «Київенерго» плюсує ще 32,4 на послуги банку та абонслужби.

У КМДА вже заяви­ли, що після наступного опалю­вального сезону місто шукатиме нового концесіонера.

«Цього разу міській вла­ді слід пам’ятати, що такий об’єкт не може бути просто засобом для отримання вигоди. Його ключове завдання - забезпечувати гідні умови життя киян. Інакше після заміни концесіонера і тарифи, і якість послуг залишаться на тому ж рівні», - прокоментував очільник столичної «Батьківщини» Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, столична «Батьківщина» запропонувала 9 рішучих кроків з повернення «Київенерго» під контроль місту.

На переконання бітьківщинівців столиці, повернення «Київенерго» від Ахметова у власність киян – це не лише питання ефективності та якості послуг. Це питання національної безпеки держави.

Комментарии