Поиск

Свій серед чужих: стартує новий культурний проект «Деперсоналізація»

4 квітня в Щербенко Арт Центрі відкриється нова виставка «Деперсоналізація» українського художника Віктора Сидоренка, на якій будуть представлені скульптури та серія картин. Історія пам'ятає проект художника з такою назвою: ще в 2008 скульптури-клони ‘людини в кальсонах’ - персонажа-візитної картки Сидоренка з'явилися на алеї Малевича, вулицях Січових Стрільців та бульварі Лесі Українки в Києві, в 2009 - на Єлисейських Полях у Парижі, а в 2014 - в аеропорту Бориспіль.

Тепер скульптури знайшли ще один вимір - на авторських полотнах. Художник створив серію живописних робіт з легко впізнаваними локаціями Лондона і Берліна, Парижа і Венеції, Афін і Києва. Ці місця він немов запозичує з ретро фотографій ХІХ і ХХ століть і заповнює клонами, позначаючи проблеми політики мультикультуралізму, відкритих кордонів та толерантності в знайомих обрисах європейських міст.

Серед них ми обов'язково помітимо героя або персонажа художника, який відрізняється внутрішнім світлом, він немов чужий серед своїх або навпаки. Це та сама ‘людина без властивостей’ - типова, але особлива; знеособлений (безликий?), але з пронизливим поглядом. Людина, яка шукає себе в табуйованому минулому, глобалізованому сьогоденні та постгуманістічному майбутньому. Поглянувши йому в очі, ми зможемо подивитися на себе, оточені все тими ж скульптурами в просторі Щербенко Арт Центру.

Проект «Деперсоналізація» триватиме в Щербенко Арт Центрі до 6 травня включно.

__________________________________________________________________

Віктор Сидоренко народився у 1953 році в м. Талди-Курган, Казахстан. У 1974-1979 рр. навчався в Харківському художньо-промисловому інституті (проф. Б.Косарев). У 1985-1988 рр. - Аспірант творчих майстерень Академії мистецтв СРСР (керівник - академік, професор С. А. Григор'єв). Він представив свої роботи в персональних і групових проектах в Щербенко Арт Центрі, Bereznitsky Aesthetics, Мистецькому Арсеналі, Боттега Галереї, Mironova Gallery, Національної академії мистецтв України, Національному художньому музеї України, Галереї Колекція, Галереї L-Art, Галереї Совіарт, Інституті проблем сучасного мистецтва в Києві; Муніципальної галереї, Художньому музеї, Будинку художника, Єрмілов Центрі в Харкові; Picture Gallery, Львів; 50-й Венеціанській бієнале, Венеція; Black Square Gallery, Майамі; Галереї Taiss, Galerie Albert Benamou в Парижі; Lora D. Art gallery, Чикаго; Pendleton Art Center, Цинциннаті; V Міжнародному арт фестивалі, Магдебург. Віктор Сидоренко живе і працює в Києві.

Щербенко Арт Центр (ЩАЦ) заснований галеристкою і куратором Мариною Щербенко. Завданням центру є створення можливостей для діалогу між представниками світу мистецтва і широкою аудиторією. Центр займається виставковою діяльністю, а також виступає майданчиком для проведення лекцій, круглих столів, майстер-класів з провідними майстрами сучасного мистецтва України та інших країн світу.

Комментарии