Поиск

Розлучення по-українськи. Мінсоцполітики пропонує зміни

В Україні незабаром можуть змінити порядок розлучення сімейних пар, у яких є малолітні діти.

Відповідний проект закону було офіційно опубліковано на сайті Мінсоцполітики. Чиновники вважають, новації вирішать ряд проблем і конфліктні ситуації, які раз у раз виникають між батьками.

Серед іншого, документ пропонує обмежити право органів опіки визначати місце проживання дитини. Прийняти таке рішення вони зможуть тільки, якщо з цього питання у батьків немає конфлікту або підписаний нотаріально завірений договір. Також чиновники не зможуть відмовляти комусь із батьків лише на тій підставі, що у нього немає "самостійного доходу". Не можна буде віддавати дітей тільки питущим і наркоманам.

Ще одна зміна встановлює умовне право того, з ким проживає дитина, самостійно приймати рішення щодо навчання і лікування дитини. Якщо інше не передбачено договором між батьками.

В уряді також взялися захистити дітей тих українців, які змушені залишити нащадків на піклування інших людей і відправитися заробляти гроші за кордон. На даний момент сімейний кодекс дозволяє батькам віддавати дитину на виховання фізичним та юридичним особам практично без обмежень. У запропонованій версії документа безмежне право зберігається тільки в тому випадку, якщо вихователями стають найближчі родичі (бабуся чи дідусь, сестри і брати, мачуха або вітчим). В інших випадках доведеться подбати про документи.

Цей документ носить статус законопроекту і він навіть не внесений на розгляд до Ради. Не виключено, що після громадського обговорення, яке заплановано на найближчий час, частина з пропонованих чиновниками норм зміниться або зовсім буде скасовано.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии