Поиск

28 квітня — 2 травня 2017 року в місті Славутич учетверте відбувся фестиваль кіно та урбаністики «86». Цьогорічний «86» виявився найбільш масштабним з усіх проведених. Була представлена як широка кінопрограма, так і окремі програми у сфері музики, урбаністики та сучасного мистецтва. Темою фестивалю, що об’єднала усі програми, стала Близкість (Іntimacy).

На фестивалі «86» було показано 46 стрічок у шести кінопрограмах. У міжнародний шоукейс увійшло 15 стрічок, усі з них — українські прем’єри знакових документальних фільмів останнього року. До участі в національному конкурсі «Пальма півночі» з 75 фільмів було відібрано 6, у фіналі конкурсу-лабораторії урбаністичного кіно «MyStreetFilms-Рубіж» взяло участь 12 стрічок. У рамках ретроспективи авангардного режисера Джона Сміта показано 7 стрічок. Спільно з «Чілдрен Кінофест» відбулися покази 3-х фільмів для дітей. Окремо було показано 2 фільми під час церемонії відкриття та 1 фільм після церемонії закриття. Крім цього, фестиваль показав 3 українські кінострічки з архівів.

«Пальма півночі» завершилася перемогою стрічки «Хто ти. Хто я» Анни Калініченко, у якій режисерка оповідає про спробу знайти спільну мову з Нікітою, переселенцем з Луганська, який вимушено оселився в неї вдома. Фільм отримав як приз глядацьких симпатій, так і гран-прі. Членами журі виступали Тейґ О’Салліван («Великий мур»), Віталій Манський (президент фестивалю «Артдокфест») та Олеся Островська-Люта (арт-менеджерка та кураторк).

Гран-прі MyStreetFilms-Рубіж здобула стрічка Марії Стоянової «Ма». У фільмі показано історію матері, яка знімає короткі ролики з свого побутового життя в викладає їх у Фейсбук, — єдиний спосіб підтримати зв‘язок із своєю донькою, що живе в Києві. Приз глядацьких симпатій збігся з вибором журі. Cпеціальну відзнаку отримав фільм Марії Ворончук «Гірник». Членами журі виступали фотограф Віктор Марущенко, продюсерка Вероніка Янаткова (Чехія) та арт-група METASITU (Едуардо Кассіна й Ліва Дударєва, Афіни).

На відкритті фестивалю відбувся музичний перформанс «Ода близькості» — перший в Україні концерт органної та електронної музики під відкритим небом. Авторки перформансу — Маргарита Кулічова (голос, електроніка) та Юлія Ландау (орган). Кожного дня відбувалися вечірки, на яких виступили 21 музиканти з зі Славутича, Києва, Чернігова, Тернополя, Берліна та Брюсселя. Ці події музичної програми відбувалися за підтримки арт-центрів Эfir та Pliva та супроводжувалися світловими інсталяціями від BlackBox. Також постійно діяла музична сцена від 20ft Radio. У рамках мистецької програми відбулися 2 перформанси: «Мій власний Чорнобиль» австрійського митця Франца фон Штрольхена та «Electric intimacy» від Krolikovski Art. Щодня проходив імерсійний аудіотур Славутичем «Над прірвою в житі». У межах урбаністичної програми презентовано проект «14-квартал», який триватиме і після фестивалю. Інсталяції, створені для ленд-арт програми художниками з України, Білорусі та Грузії, також залишаться у Славутичі. Після фестивалю відбувся триденний воркшоп для громадських активістів «Участь без участі».

За 5 фестивальних днів Славутич відвідало близько 3000 людей. Програму фестивалю підготували 146 митців, кураторів та членів команди «86». Провести фестиваль допомогли 68 волонтерів зі Славутича.

Комментарии