Поиск

Перед Днем Незалежності згорів заповідник на Луганщині

Масштабна пожежа охопила ліси неподалік м. Станиця-Луганська 20-22 серпня 2017 року. Вогнем уражена територія Кондрашевського лісництва та Луганського природного заповідника.

Пожежа виникла у зв’язку із обстрілами, здійсненими незаконними формуваннями т. зв. «ЛНР» в бік підрозділів Збройних Сил України. Використання бойовиками ЛНР та ДНР запалювальних боєприпасів в лісах зони АТО зафіксоване вже не вперше. Ще у 2014 році в подібних умовах було знищено біля 1000 га Ямпільського лісництва на Донеччині.

Відділення Луганського природного заповідника «Придінцівська заплава» є центральним. Саме тут розміщена адміністрація заповідника та його юридична адреса. Але за даними Української Гельсінської Спілки з Прав Людини з 2016 року військовослужбові ЗСУ повністю контролюють територію заповідника, не допускаючи його працівників проводити наукові дослідження, здійснювати охорону. Причини таких дійне пояснюються. При цьому, відомо, що в низці інших об’єктів природно-заповідного в Луганській області розміщені військові підрозділи, збудовані фортифікації.

Джерела ЕПЛ повідомляють, що обстріл території заповідника і прилеглих лісів викликаний розміщенням на території підрозділів ЗСУ.

Нагадуємо, що ЕПЛ звернулось до Президента України з вимогою суворо дотримуватися стандартів НАТО під час проведення військової діяльності, а також вжити заходів про недопущення нищення особливо цінних охоронюваних природоохоронних територій військовими.

Комментарии