Поиск

Новорічні ялинки можуть бути небезпечними для здоров'я

Деякі виробники використовують для створення штучних ялинок токсичні компоненти, які можуть пригнічувати важливі чоловічі гормони, в тому числі тестостерон; а це загрожує безпліддям у представників сильної половини людства.

Фахівці з Канади прийшли до висновку, що новорічні ялинки як штучні, так і натуральні, можуть негативно впливати на стан здоров'я і загальне самопочуття. Найбільше ризикують чоловіки.

Представники науки вивчили матеріали, які використовуються для створення ялинок, і з'ясували, що в складі виробів можуть бути токсичні компоненти, зокрема ПВХ (полівінілхлорид). Щоб підвищити стійкість до займання, деякі виробники додають у ПВХ барій, олово або ж свинець. Перераховані речовини виділяють в навколишнє середовище фталати, які пригнічують важливі чоловічі гормони.

Також організатори дослідження стверджують, що полівінілхлорид створює гази, які подразнюють слизові оболонки. Відповідно, придбана штучна ялинка може викликати алергічні реакції, сльозоточивість очей і загальне погіршення самопочуття.

Щоб знизити ризик негативних наслідків, вчені рекомендують після покупки потримати ялинку кілька днів на вулиці, наприклад, на балконі; і тільки після цього принести її в квартиру.

Справжня ялинка з лісу також здатна завдати неприємностей. Якщо вона зіпсована грибковими ураженнями, то в теплому приміщенні вони будуть розмножуватися і негативно впливатимуть на людей. Найчастіше грибки викликають алергічні реакції та схильність до астми.

Як повідомляв Соцпортал, стала відома пограма відкриття головної ялинки України.