Поиск

Новий Дубай: Саудівська Аравія відкриває кордони туристам

Саудівська Аравія відкривається для туристів: влада країни оголосила, що готова видавати туристичні візи. Після падіння цін на нафту вони вирішили врятувати економіку за рахунок туристичної галузі

Саудівська Аравія планує почати видавати туристичні візи іноземним мандрівникам, починаючи з 27 вересня 2019 року.

Про це повідомляє видання Arab News з посиланням на джерела в уряді.

Нової візової схемою влада планує залучити туристів - Саудівська Аравія буде видавати їм візи терміном перебування 90 днів громадянам 50 країн. Повідомляється, що візовий збір складе близько $ 120.

Країна, в яку довгий час не можна було просто приїхати і подивитися, - сподівається залучити туристів. У цьому місяці в Королівстві заплановані масові заходи, на яких провідні міжнародні експерти в області подорожей і туризму урочисто представлять основні визначні пам'ятки держави. Влада підготували велику маркетингову кампанію з метою просування Саудівської Аравії як туристичного напрямку на міжнародному ринку.

Експерти припускають, що візи будуть видаватися в електронному вигляді - в минулому році іноземним учасникам деяких великих заходів в Королівстві дозволили отримувати візи онлайн.

Саудівська Аравія завжди вважалася напівзакритою для іноземців державою, проте в 2016 році через падіння цін на нафту уряд прийняв рішення розвивати туризм для диверсифікації економіки: влада вважає, що розвиток туризму може допомогти помітно поліпшити економічну ситуацію в країні вже в найближче десятиліття. На думку експертів, до 2030 року частка туризму у ВВП країни може скласти до 10%, а дохід від нього - понад $ 100 млрд на рік.

Згідно з даними Всесвітньої ради по туризму та відпочинку, зараз на цю галузь припадає лише 9% економіки Королівства. Однак внаслідок введення візового режиму до 2029 року ця цифра може зрости до 10,4%.

Вже зараз на узбережжі Червоного моря ведуться активні роботи над новими курортними зонами. Туристичні об'єкти будуються в історичному районі Алула і в Кідд, а неподалік від столиці країни Ер-Ріяда створюється місто розваг.

Імад Дамрей, керуючий директор Colliers Saudi Arabia, підтвердив Arab News, що введення віз для іноземних туристів може мати значний позитивний вплив на державу.

«Це змінить правила гри для туризму, відпочинку та розваг в Саудівській Аравії», - заявив керуючий директор. - Це буде не просто стимулювати прихід нових людей, але і поліпшить життя тих, хто вже вирішив приїхати».

Дамрей вважає, що Саудівська Аравія може зайняти своє місце в глобальному туристичному бізнесі. Він додав, що тим не менш кожен туристичний напрямок має свою привабливість, тому з таким же успіхом люди все одно можуть поїхати до Флориди або Дубаю.

Поки що громадянам більшості країн світу можна приїхати в Саудівську Аравію тільки по роботі, навчанню або щоб відвідати родичів. Також Королівство можна відвідати в якості паломника, але варто враховувати, що для кожної держави відведено обмежену кількість місць. Жінки можуть в'їхати в Саудівську Аравію тільки або в супроводі родича чоловічої статі, або за умови, що її в аеропорту зустріне спонсор поїздки.

Дівчат до 30 років пускають в країну з особливою обережністю, оскільки вони найбільш часто приймають рішення залишитися в Саудівській Аравії на постійне місце проживання.

У праві на в'їзд країну можуть відмовити за віросповідання: послідовники інших релігій, крім ісламу і християнства, сприймаються в Королівстві насилу, а атеїзм і зовсім є серйозним злочином. Наприклад, якщо в документах заявника є свідчення про іудейське віросповідання, або ж просто візи Ізраїлю в закордонному паспорті, розглядати заяву на в'їзд не будуть.

Також в Саудівську Аравію не пускають тих, чий зовнішній вигляд не відповідає мусульманським нормам. Носити національний одяг не обов'язково, але краще приховати тату і пірсинг і утриматися від яскравого кольору волосся або креативної стрижки.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Ще цікавого. Всі приколи дня читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии