Поиск

Неочікувано: однією з найшвидших тварин на Землі став равлик

Атака цього хижака по своїй стрімкості виявилася порівнянна зі стріляниною з автомата

Морський равлик Conus catus, схоже, навіть не підозрює, що його сухопутні родичі славляться повільністю.

Дослідники сподіваються використовувати секрети його анатомії для конструювання принципово нових роботів.

Дослідження, яке допомагає зрозуміти, що C. catus - одна з найшвидших істот на планеті, опубліковано в журналі Current Biology.

Сухопутні равлики зазвичай травоїдні, тому їм абсолютно нікуди поспішати. А ось C. catus полює на рибу та інших морських тварин. Його радула (своєрідні "зуби" молюсків) перетворені еволюцією в гарпун, наповнений нервовопаралітичною отрутою. Хижак виштовхує його досить швидко, щоб навіть сама прудка рибка не втекла.

Однак, як показало нове дослідження, швидкість гарпуна равлика в сотні разів вище, ніж потрібно для вирішення цього завдання. Надшвидкісна камера зафіксувала, що "снаряд" досягає мети за 0,1 мілісекунди (!).

При цьому максимальне прискорення знаряддя вбивства досягає 400 км / с2. Такі цифри характерні для кулі, випущеної з автоматичної зброї.

Подібні показники роблять равлика найшвидшим відомим молюском.

"Ми все ще дещо спантеличені тим фактом, що конусні равлики такі швидк", - зізнається лідер дослідницької групи Емануель Азізі (Emanuel Azizi) з Каліфорнійського університету в Ірвайні.

Тепер вчені з'ясовують, які секрети організму цих тварин дозволяють їм ставити подібні рекорди. Так, вони вже вивчили структуру сфінктера (стримує м'язи), який утримує гарпун до моменту, коли тиск на нього досягне критичної позначки.

"Вивчаючи анатомію і функціональні межі цих структур, ми сподіваємося зрозуміти, як вони еволюціонували і як їх будова може надихнути [на створення] нових форм роботів або медичних пристроїв", - розповідає Азізі.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Ще цікавого. Всі приколи дня читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии