Поиск

Медики назвали ознаки смерті

Фахівці проаналізували випадки смертей понад 50 тисяч осіб і виокремили основні ознаки, які можуть свідчити про смерть, яка може настати в майбутньому.

Зокрема, на думку авторів дослідження, тенденція до зниження артеріального тиску в літньому віці може бути ознакою смерті в осяжному майбутньому, передає Соцпортал з посиланням на ukrhealth.net.

Всі люди, охоплені дослідженням, померли у віці 60 років і старше. За словами вчених, серед них були ті, хто не скаржився на стан свого здоров’я, а також ті, хто, навпаки, мав різноманітні порушення, зумовлені серцево-судинними відхиленнями, деменцією та гіпертонією.

Проаналізувавши зібрані відомості, дослідники встановили: у всіх категоріях у людей спостерігалося поступове зниження артеріального тиску, що починався приблизно за 14 років до їх смерті.

- Зниження артеріального тиску для літніх пацієнтів представляє серйозну небезпеку, хоча це і не означає того, що в пізньому віці не потрібно лікувати гіпертонію, домагаючись зменшення показників тиску, – сказав співавтор дослідження Джордж Кушель.

Нагадаємо, експерти визначили найдорожчі українські бренди.

Комментарии