Поиск

Як захистити свій сон від карнавалу під вікнами?

Право на відпочинок є невід'ємним для всіх людей, а особливо тих, хто у якості найманих працівників віддає всі сили на роботі. Втім, у великих містах, а особливо у теплу пору року, порушують це право дуже часто. І це стосується як недостатньо вихованих громадян, так і закладів, які заради прибутку змушують місцевих мешканців страждати

Так, нещодавно широкого розголосу набув флеш-моб, влаштований мешканцями Дніпровського району столиці під назвою «Русанівка спить». Люди в піжамах та з подушками розклеїли на відповідні плакати та підходили до галасливих компаній, які у літній час облюбували місцевий бульвар. Мешканці вказують на бездіяльність поліції, а «джерелом зла» вважають місцевий супермаркет, який цілодобово продає спиртне. Як показує судова практика, мешканці у своїй боротьбі мають шанси на успіх.

Вітчизняне законодавство може стати у нагоді тим, хто страждає від шуму та іншого дискомфорту. Правову базу становить Кодекс України про адміністративні правопорушення та Закон «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Насправді, їх потенціал використовується недостатньою мірою, зокрема, при протидії суб’єктам господарювання. Про найодіозніші випадки галасливого «сусідства» та можливі варіанти протидії розповідає редакція сайту «Соціального руху».

Магазин, який догрався

У деяких випадках суд може визнати інтереси громадян важливішими за інтереси бізнесмена. Схожий випадок було зафіксовано у Києво-Святошинському районі Київщини. Там суд зобов’язав закрити магазин-«наливайку» і тим самим «усунути перешкоди на безпечні і здорові умови проживання» позивачів. Мешканці будинку апелювали до того, що витяжка кухні псує повітря, а вживання спиртних напоїв призводить до бійок та інших інцидентів під вікнами. Суд постановив заборонити «продовжувати діяльність магазину» і зобов’язав припинити використовувати відповідні приміщення.

Конфіскація за злісне порушення

Стаття 182 КУпАП передбачає не лише штраф. У випадку покарання особи, яка протягом вже піддавалася стягненню правоохоронці можуть конфіскувати звуковідтворювальну техніку. При чому її вартість може перевищувати розмір штрафу. Подібний захід було застосовано до одного з кафе, де гучно грала музика, яка заважала відпочивати мешканцям будинків.

Пересторога забудовникам

Важливо, що ч.2 ст.182 КУпАП говорить не лише про конфіскацію звуковідтворювальної техніки, а будь-яких предметів, які використовувалисьдля порушення тиші. В одній зі справ мешканці намагались покарати забудовника. Від правоохоронців вимагали конфіскувати важку будівельну техніку, а саме баштовий кран та бетонозмішувач. Однак через недоліки в адміністративному протоколі справу не завершилась накладенням стягнення.

Перукарня – місце тиші

До речі, підприємці повинні створювати комфортні умови для перебування відвідувачів. Так, було оштрафовано власника перекурні, який голосно включив музику на території власної приватної власності! Тому не терпіть дискомфорту в барбершопі, а прохайте налаштувати прийнятний рівень звуку.

Біг дітей, кондиціонери та інші незаконні претензії

Зустрічаються, звичайно, і необгрунтовані та досить курйозні випадки звинувачень у надмірному шумі. Рішення Оболонського райсуду Києва дозволяє з’ясувати, коли претензії сусідів будуть безпідставними. Зокрема, це стосується родин з дітьми. Згідно листа Санітарно-епідеміологічної станції, у випадках шуму від руху у квартирі, який відбувається внаслідок ударів ніг без взуття, стрибків, бігання дитини, переміщення меблів та грюкання дверей, в таких випадках лабораторні заміри шуму не проводяться, оскільки мають тимчасовий і непередбачений по часу характер. Також посадовцям комунального підприємства було відмовлено у позові про демонтаж кондиціонера, який нібито порушував тишу і був встановлений незаконно (до 2011 року на це потрібно було отримувати згоду місцевої влади).

Як бачимо, нерідко суди прихильно ставляться до захисту права на безпечне середовище і здоровий відпочинок. При цьому навіть міркування приватної власності не перешкоджають покаранню винуватців.

Комментарии