Поиск

Халтури вже не буде: за харчуванням у школах стежитимуть ретельніше

З 20 вересня 2019 року контроль за безпечністю харчування в закладах освіти буде здійснюватися за новими правилами.

Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Найважливішим нововведенням для операторів, які надають послуги харчування, стане запровадження системи НАССР (Міжнародна система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках), що складається зі семи кроків перевірки якості продукції. Така вимога передбачена Законом України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".

- Усі компанії і організації, які надають можливість харчування в школах, повинні бути внесені у відповідний Державний реєстр потужностей операторів ринку (або, у разі необхідності, отримати експлуатаційний дозвіл). Також оператор повинен мати можливість встановити інших операторів ринку, які постачають йому харчові продукти, тобто забезпечити простежуваність, - йдеться на сайті відомства.

Зазначимо, що з 4 квітня 2018 року вже діє можливість розірвання співпраці з постачальником продуктів для шкільних їдалень з накладанням відповідних санкцій за недоброякісну продукцію. Цей процес став значно швидшим і за таких умов суб’єкти, що порушили норми і стандарти якості, вже не зможуть уникнути покарання.

Зараз у школах повинна працювати так звана бракеражна комісія, яка щодня повинна здійснювати візуальний контроль за продуктами харчування, які надходять дітям.

Як зазначав Соцпортал, волею долі. Зараховувати дітей до першого класу будуть жеребкуванням.

Комментарии