Волею долі. Зараховувати дітей до першого класу будуть жеребкуванням

​Дітей, які цього року вступатимуть до першого класу шкіл, що не закріплені за їх місцем проживання, у разі недостатньої кількості вільних місць будуть відбирати методом жеребкування.

Відповідний наказ видало Міністерство освіти України.

Як вказано у документі, кожна дитина гарантовано матиме місце в закріпленій за територією її проживання школі. Також діятиме правило, що якщо станом на 31 травня загальна кількість поданих у школу заяв не перевищує кількість місць в першому класі, то не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування всіх дітей.В той же час якщо на вільні місця є більша кількість претендентів з незакріпленої території, то між ними буде проведено жеребкування.

Зазначається, що жеребкування проводитиметься публічно, за добровільної участі батьків та доступу ЗМІ й громадських організацій.

- Жеребкування проводиться за допомогою барабана, скриньки чи іншого пристрою, який має бути виготовлений з прозорого матеріалу, з використанням однакових за розміром, кольором, вагою, формою а іншими ознаками кульок, карток, аркушів паперу тощо. Жеребки виготовляються чи запаковуються у спосіб, що унеможливлює ознайомлення з їх змістом до моменту діставання їх з пристрою, - сказано у наказі МОН.

Жеребкування проводитиметься з 5 по 10 червня, на оскарження рішення в місцевих управліннях освіти буде виділено два дні.

До 31 травня батьки мають подати документи до шкіл, в які планують поступати. Це копія свідоцтва про народження, копії або оригінали медичних документів та заява від одного з батьків. У разі, якщо дитина вступить до школи, яка не закріплена за її місцем проживання, зі "своєї" треба принести довідку про відрахування, яку видадуть за один робочий день.

Як повідомлялось раніше, за новим законом кількість учнів в класах не має перевищувати 30 осіб.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Лабиринты истории. Что посмотреть на Лютежском плацдарме под Киевом

И пока столицу и большую часть Украины радует бабье лето, а школьники совсем скоро дождутся осенних каникул, можно воспользоваться моментом и прикоснуться к истор....

Це може бути цікавим

РФ завезла ядерное оружие в Крым

Российская Федерация реставрировала и модернизировала ядерную базу под Феодосией в оккупированном Крыму и завезла туда ядерные боеголовки....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Русское православие - инструмент Путина в его действиях во внешней экспансии

Что стоит за православным расколом между Россией и Украиной?Это гораздо больше, чем просто война двух колоколен, пишет журналист Анри Тенк, специализирующийся на т....