Поиск

Гроші не були основним мотивом глобальної кібератаки - ООН

Слідчі досі не можуть встановити ініціаторів останньої глобальної кібератаки, але стратегія нападників вказує, що не гроші були основним мотивом їх дій, повідомив 29 червня голова Глобальної програми ООН з кіберзлочинності Ніл Уолш.

Програмне забезпечення, використане при атаці на цьому тижні, було більш складним, ніж те, яке застосовувалося в попередніх атаках із застосуванням вірусу WannaCry, зазначив фахівець. Але ініціатори нової атаки є недосвідченими в питанні збору викупу від жертв в обмін на розблокування їх комп'ютерів, стверджує Уолш.

Це дозволило 28 червня заблокувати обліковий запис і зробити неможливим отримання грошей. «Це може бути будь-який: від одного хлопця, що сидить в підвалі, до національної держави», - сказав глава Глобальної програми ООН з кіберзлочинності Ніл Уолш.

27 червня масштабна хакерська атака почалася в Україні, вона вразила комп'ютери уряду, банків, підприємств. Про кібератаці повідомили і в інших країнах. Значної шкоди було завдано в Італії, країнах Центральної Європи та Ізраїлі. У Німеччині «вражена система центрального офісу компанії Nivea Beiersdorf в Гамбурзі», повідомляє телеканал ARD. У Росії під атакою виявилася державна корпорація «Роснефть».

28 червня комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А поширився на країни Азії. В Індії через кібератаки вийшла з ладу система управління вантажами найбільшого порту країни. Збої зафіксували і в Китаї, однак їхні масштаби не були настільки значними.

Вірус Petya.А шифрує дані на комп'ютері та вимагає викуп. Фахівці з комп'ютерної безпеки радять нічого не платити - ніяких ключів після виплати грошей власники уражених комп'ютерів не отримують.

Схожим чином діяв вірус-вимагач WannaCry, від якого травнем 2017 року постраждали понад 300 000 комп'ютерів в 150 країнах.

Як повідомляв Соцпортал, вірус "Петя" атакував шоколадну фабрику в Австралії.

Комментарии