Поиск

Гончарук вважає реальним досягти економічного зростання у 7 відсотків

За словами прем'єр-міністра України, уряд планує забезпечити зростання ВВП на 5 відсотків вже наступного року. Олексій Гончарук також анонсував посилення урядової команди "молодими, чесними і професійними людьми"

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук вважає цілком реалістичним сценарієм досягнення річного показника зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) у сім відсотків. Про це він він заявив у суботу, 14 вересня, під час витупу на 16-ій щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) у Києві.

Гончарук наголосив, що завдання його команди - збільшити темпи зростання ВВП до 5 відсотків наступного року й до 7 відсотків - з 2021-го, забезпечивши сумарне зростання економіки упродовж наступних п'яти років на 40 відсотків. У розмові з журналістами в кулуарах форуму Гончарук висловив упевненість, що макропрогноз, закладений попереднім урядом у проєкт державного бюджету України на 2020 рік, який має бути внесений до парламенту до 15 вересня, під час затвердження у наступні два місяці буде змінено. "Ці цифри буде відкориговано", - сказав Гончарук інформагенції "Інтерфакс-Україна". Попередній уряд заклав у проєкт бюджету показник зростання ВВП на 2020 рік у 3,3 відсотка.

Крім того, Гончарук оголосив про поповнення команди уряду молодими професіоналами "вже в наступному місяці". "Наша команда виросте як мінімум удвічі й посилиться таким ж молодими, чесними і професійними людьми", - сказав він у виступі на форумі.

Український прем'єр торкнувся також і теми українсько-російських відносин. "Для мене особисто Росія як держава - це агресор. Тобто тут немає жодних питань", - сказав він.

Утім, Гончарук зазначив, що Росія - найбільший сусід України, і Україні просто потрібно усвідомити, як співіснувати з цією великою країною в подальшому. Прем'єр також пообіцяв, що він та його команда будуть "дуже прагматичними". "Найкраща відповідь будь-якому агресорові - це наш власний успіх. І нам потрібно продемонструвати, що ми успішні", - підкреслив очільник уряду.

Гончарук запевнив, що Кабмін буде зосереджуватися на тому, щоб максимально швидко зробити Україну успішною країною. "І це наша асиметрична відповідь будь-якій агресії зараз", - переконаний Гончарук.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии