Поиск

Franz Ferdinand — напевно, перший гурт з нової хвилі британського інді-року, який зійшов з екранів до нашого слухача. Вони не схожі на типові колективи цього жанру, відомі своєю безвідповідальністю та тягою до алкоголю. Їх надихали вбитий в Сараєво ерц-герцог Франц Фердинанд і художники-конструктивісти з СРСР, а фронтмен групи Алекс Капранос захоплюється приготуванням страв і пише колонки про кулінарні враження для британських газет.

Кліпи часів першого альбому Franz Ferdinand часто потрапляли до ротації українських каналів Enter Music, M1 чи Music Box. Дивні танці в чорних костюмах під «Michael» чи «The Dark of the Matinée», в якому група схожа на школярів-переростків. Звісно «This Fire» та «Take Me Out» на які «франців» надихнула творчість радянського художника Олександра Родченко.

За свою дебютну платівку Franz Ferdinand отримали престижну премію Mercury Prize – нагорода кращому незалежному альбому Сполученого Королівства і вплинула на безліч команд, які з'явилися після - Arctic Monkeys в їх числі. Вони почали в тому віці, коли музиканти мають по три проекти або завершують кар'єру зовсім. Не дивлячись на це, Franz Ferdinand змогли зберегти в собі первісну, вируючу енергію вісімнадцятирічних. Тепер в України з'явиться можливість відчути її на собі наживо.

Franz Ferdinand вперше виступлять в Україні 13 червня 2018 року на арт-заводі «Платформа». Група зіграє головні хіти і нові пісні з майбутнього альбому «Always Ascending» (реліз - 9 лютого 2018 року).

Робота над «Always Ascending» йшла останні два роки в Лондоні і Парижі. Записувати п'ятий лонгплей групі допомагав музикант Філіп Здар, який раніше працював з Phoenix і The Beastie Boys.

В альбомі Franz Ferdinand вперше постають в абсолютно іншій якості. Їх музика і раніше тяжіла до того, щоб відриватися на майданчику. Здар, який розуміється итанцювальній музиці, додав в їх звучання хаус-ритм, що докорінно змінило звучання гурту.

«Робота зі Здаром - це прекрасний приклад прихильності і взаєморозуміння між гуртом і продюсером. Він значно розширив наш горизонт і зробив наші пісні живими, але одночасно ніби з майбутнього », - розповідає Алекс Капранос.

«Always Ascending» можна назвати ще одним досвідом, який робить зі своєю творчістю Franz Ferdinand. З останніх і вкрай вдалих - спільний проект з культовими альтернативників Sparks «FFS», який побачив світ у 2015 році. Тепер і українська публіка отримала можливість поспостерігати за черговим експериментом на сцені.

Franz Ferdinand

13 червня

Київ, Арт-завод «Платформа»

Квитки