Поиск

​До завершення роботи KYIV ART FORT 2017 покаже нові виставки

30 квітня устолиці відбулось урочисте відкриття культурно-соціального проектуKYIV ART FORT 2017. Пленер сучасного мистецтва. До 14 травня на відвідувачів чекає насичена програма, цікава і дорослим, і дітям. Виставки, презентації, екскурсії, майстер-класи, кінопокази, творчі зустрічі – все, що відбуватиметься в Київській Фортеці протягом цих днів присвячено актуальній темі «Мистецтво між миром та війною».Вхід на всі події – вільний. Проект організовано за підтримки Київської міської державної адміністрації в Києві на території Національного історико-архітектурного музею “Київська Фортеця”. Організатори проекту:cultprostir.ua, Initia еvents, Zenko Foundation.

До уваги киян та гостей міста - масштабна експозиція просто неба з художніх проектів провідних українських митців, яка розташувалась на території 1,3 га, виставка художників-участников проекта "Ukraine. The Best”, виставка Віктора Сидоренка “Деперсоналізація”, що присвячена вивченню форми поведінки соціальних мас, яка працюватиме до 14 травня, коли до неї приєднається ще 3 проекти до Дня Європи. Яскравий проект нідерландського художника Антона Фролова “Вібрації. Голландія", який передає атмосферу старовинних європейських міст (проект реалізовано за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні), документальний фотопроект художниці з Румунії Іоанни Молдован “For Ukraine, forever” про життя українських воїнів (проект реалізовано за підтримки Посольства Румунії в Україні) та спеціальний проект від представництва ЄС в Україні, присвячений безвізовому режиму. А ще – літературно-кінематографічний цикл «Антологія сучасного українського оповідання» - від Чеського центру в Україні 11 та 12 травня та – фінал конкурсу на найкращу версію ілюстрацій Владислава Єрко та програма для дітей та молоді від Association4U 13 травня.

ДЕ:

Національний історико-архітектурний музей “Київська Фортеця”

Вул. Госпітальна 24А (заїзд с Бульвару Лесі Українки між будинками12 та 14)

Метро: Палац Спорту, Кловська, Печерська

КОЛИ:

30 квітня – 14 травня

Часи роботи – 11:00 – 20:00 кожного дня.

Вхід вільний.

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ KYIV ART FORT 2017

12 травня

20:00Антологія сучасного українського оповідання на Kiev Art Fort від Чеського центру у Києві.

- Дискусія на тему "Коли українська література звертається до іноземців" - гість Артем Чапай

- Показ:• Софія Андрухович / Павел Ржегоржік (CZ)• Петро Мідянка / Філіп Ремунда (CZ)• Юрій Винничук / Аґнєшка Вощиньська (PL)• Юрій Андрухович / Я.А. Пітінський (CZ)• Оксана Забужко / Луціє Кралова (CZ)• Олександр Ірванець / Мартіна Малінова (SK)• Артем Чапай / Марек Шулік (SK)• Тараса Прохасько / Богдан Благовец (CZ)

Куратор від Чеського центру - Якуб Мучка

13 травня

11:00- 15:00 Конкурс на найкращу версію ілюстрацій Владислава Єрка.

13:00-14:00 Дитяча арт-студія від компанії АЗУР. Майстер-класи для дітей.

13.00 - 14:30 Відкрита дискусія на тему креативних індустрій за участю експертів проекту Association4U, творчої молоді та представників Міністерства культури.

15:00 Фінал конкурсу на найкращу версію ілюстрацій Владислава Єрка. Зустріч із відомим українським художником-ілюстратором, переможцем багатьох художніх та книжкових виставок, володарем численних нагород Владиславом Єрком. Вручення призів переможцям конкурсу Владиславом Єрком та представником компанії АЗУР.

15:20 - 16:50 Вікторини та ігри для дітей на тему «12 європейських зірок» від тренерської команди проекту Association4U.

17:00 - 18:00 - інтерактивна лекція-дискусія для молоді на тему «Евроінтеграція: історія і сучасність» від експертів проекту Association4U, дипломата Вадима Трюхана.

14 травняДень Європи на KIEV ART FORT 2017. Заключний день роботи проекту - експозиція відкрита для відвідування до 16:00

Виставка Віктора Сидоренка «Деперсоналізація», проект нідерландського художника Антона Фролова “Вібрації. Голландія", документальний фотопроект художниці з Румунії Іоанни Молдован “For Ukraine, forever” та спеціальний проект від представництва ЄС в Україні, присвячений безвізовому режиму.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ІДЕЮ ПРОЕКТУ ТА ЕКСПОЗИЦІЮ

Проект несе багато сенсів. Головна його мета – синхронізувати реальність та світосприйняття сучасного українця засобами візуального мистецтва, розставити правильні акценти, проаналізувати глобальні зміни у системі цінностей соціуму, проговорити важливі питання: що таке мир, що таке війна, що таке нове суспільство та його герої.

Основна відкрита виставка розташується на еспланаді між Північною напіввежею та Оборонним Валом, за яким знаходиться Київський військовий шпиталь. Експозиція поділяється на декілька тематичних блоків, що пов’язані між собою. Однією з головних тем цього проекту є патріотизм, повага до країни, важливість захисту кордонів, тому першим глядача зустріне фото проект Андрія Котлярчука, що показує нам обличчя тих, хто сьогодні є справжнім, новим героєм. Ця домінанта експозиційного ряду доповнюється роботою Романа Михайлова “Кротова нора”, де художник створює Інший простір і пропонує зануритися в нього, щоб зрозуміти відчуття людини, яка перебуває на кордоні миру та війни, в сутінковій зоні. До експерименту з почуттями людини та трансформаціями, які відбуваються з нею, вдаються також представник «Школи сучасного мистецтва» художник Олексій Бурдій у проекті «Градієнт» тагрупа GAZ у проекті «Замкнутий кут». Так само і художники Володимир Гуліч, Дмитро Дульфан, Настя Лойко та Олексій Чипігін впроекті “Алілуя” намагаються знайти мир, перетворюючи військовий підводний човен на символ любові та гармонії.

Дуже важливим питанням для українського суспільства сьогодні є збереження своїх територій, цілісність кордонів. Кримський проект “Гурзуфські сезони” кураторства Олесі Авраменко, "ТУПИК МЕСТО ПОДУМАТЬ" групи GAZ та інсталяція Романа Михайлова “Сіль землі”дають повне уявлення про ставлення українців до втрати своїх територій, про те, як вони переживають цю проблему. Відтворюючі “Гурзуфські сезони”, ми ностальгуємо, ми пам’ятаємо. Пам’ятаємо, стоячи у глухому куті, де можна і варто замислитись та зробити висновки. Найтеплішим елементом експозиції є репродукції пейзажів Анатолія Криволапа, що демонструють любов українців до своєї землі, до природи, до миру. Любов до миру – серце культури та рушійна сила мистецтва.Виставка робіт фіналістів конкурсу на здобуття премії Анатолія Криволапа дозволить побачити світ очима молодих студентів. А підсумує експозиційну цілісність проект «Ukraine. The Best», який презентує творчість українських митців, що увійшли до однойменної книги.

8 травня відкрилась виставка Віктора Сидоренка “Деперсоналізація”, що присвячена вивченню форми поведінки соціальних мас, яка працюватиме до 14 травня, коли до неї приєднається ще 3 проекти європейських авторів – до Дня Європи. Яскравий проект нідерландського художника Антона Фролова “Вібрації. Голландія", який передає атмосферу старовинних європейських міст (проект реалізовано за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні), документальний фотопроект художниці з Румунії Іоанни Молдован “For Ukraine, forever” про життя українських воїнів (проект реалізовано за підтримки Посольства Румунії в Україні) та та спеціальний проект від представництва ЄС в Україні, присвячений безвізовому режиму.

Комментарии